Wolne za 26 grudnia 2020? Czy należy się dzień wolny od pracy za drugi dzień świąt?

Boże Narodzenie
Autor: Pixabay.com

Wolne za 26 grudnia 2020 roku? Choć do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu większość internautów już wyszukuje sieci odpowiedzi na pytanie, czy drugi dzień świąt jest dniem ustawowo wolnym od pracy i szkoły. Wyjaśniamy więcej poniżej na ESKA.pl.

Wolne za 26 grudnia 2020? Większość osób już teraz zastanawia się, czy drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia jest dniem ustawowo wolnym od pracy i szkoły. Odpowiedzi na te pytanie w szczególności poszukują osoby, które chce zaplanować swój urlop z wyprzedzeniem oraz uczniowie, którzy mimo nauki zdalnej bardzo chętnie odpoczną od szkolnych obowiązków. Choć grudzień dopiero się rozpoczął, większość osób już myśli o jego końcu z uwagi na dni wolne od szkoły i pracy, które zawsze pojawiają się w okresie świąteczno-noworocznym. Grudzień bardzo często kojarzy nam się z odpoczynkiem i urlopem, dlatego też nie ma w tym nic dziwnego, że większość osób zastanawia się, czy przysługuje nam dodatkowy dzień wolny za 26 grudnia 2020. 

W tym roku drugi dzień świąt Bożego Narodzenia wypada w sobotę, co rodzi pytanie, czy należy się nam dodatkowy dzień wolny od pracy. Okazuje się, że ustawowo oba dni świąt Bożego Narodzenia zawsze są wolne od pracy i szkoły, jednak co dzieje się w sytuacji, gdy któryś z nich wypada w sobotę? Odpowiedź znajdziecie poniżej! 

Wolne za 26 grudnia 2020 

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wypada 26 grudnia 2020 roku w sobotę, lecz mimo to jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Oznacza to, że pracodawca jest zobowiązany wyznaczyć pracownikowi inny dodatkowy dzień wolny. 

Pachnący lampion na Boże Narodzenie
Najnowsze