Wojtek Sokół z muzycznym hat-trickiem! Ogromny sukces rapera

2020-01-27 15:30
Wojtek Sokół z muzycznym hat-trickiem! Ogromny sukces rapera
Autor: Piotr Tarasewicz/East News Wojtek Sokół z muzycznym hat-trickiem! Ogromny sukces rapera

Pierwsze solowe wydawnictwo Sokoła w ciągu pierwszego tygodnia od premiery uzyskało nakład 30 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Oznacza to status platynowej płyty. Teraz sukces jest jeszcze większy, o czym możecie się przekonać - na ESKA.pl!

Wojtek Sokół to artysta, którego dewizą staje się dokonywanie niemożliwego. Najpierw zadebiutował po 20 latach działalności muzycznej, wydając pierwszą solową płytę w karierze po dziesięciu albumach w grupach i duetach, a teraz w corocznym podsumowaniu sprzedaży nośników fizycznych publikowanym przez ZPAV znalazł się odpowiednio na pierwszym, drugim i trzecim miejscu sprzedaży w 2019 roku, ale po kolei.

Sokół - płyta Wojtek Sokół 

Jego wydany w lutym album Wojtek Sokół, który jeszcze w przedsprzedaży, bez singla, okładki ani nawet tytułu, osiągnął status Złotej Płyty, do tej pory sprzedał się w nakładzie ponad 60-tysięcznym, co daje mu tytuł Podwójnej Platynowej Płyty. Z tym wynikiem znalazł się na pierwszym miejscu sprzedaży w Polsce w kategorii hip-hop, na drugim miejscu wśród albumów polskojęzycznych, ustępując jedynie miejsca swojemu koledze Dawidowi Podsiadło z albumem Małomiasteczkowy, oraz na trzecim miejscu sprzedaży wszystkich albumów muzycznych w kraju wpuszczając jeszcze na podium Lady Gagę ze ścieżką dźwiękową do filmu Narodziny Gwiazdy (A Star Is Born).

Sokół zapytany o samopoczucie w związku ze swoistym hat-trickiem odpowiedział, że czuje się dobrze i korzystając z okazji zaprosił na wiosenną trasę koncertową Eskimo Tour, która odbędzie się w 11 polskich miastach, a także zdradził, że już niebawem można spodziewać się od niego nowego materiału muzycznego, póki sypie śnieg.

Wojtek Sokół z muzycznym hat-trickiem! Ogromny sukces rapera
Autor: Warner Music Poland / materiał prasowy Wojtek Sokół z muzycznym hat-trickiem! Ogromny sukces rapera
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze