Eurowizja 2021 - Maneskin

i

Autor: EBU / Anders Putting

Włochy wygrają Eurowizję 2021? Ten wynik robi wrażenie

2021-05-22 9:20

Eurowizja 2021 to wydarzenie, na które wszyscy czekali. Szczególne emocje można zauważyć w państwach, które według ekspertów i fanów konkursu mają duże szanse na wygraną. Przykładem są Włochy, które w tym roku reprezentuje rockowy zespół Maneskin. Ich osiągnięcia pokazują, że faktycznie mogą zdobyć tegoroczne trofeum.

Eurowizja 2021 to wyjątkowo dobra edycja dla fanów rocka, metalu i mocnych w brzmień. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że rockowy zespół Maneskin zgarnie tegoroczną nagrodę i tym samym da zwycięstwo Włochom. Wskazywać może na to wiele rzeczy. Aktualnie Włochy znajdują się na pierwszym miejscu przewidywań ekspertów. Dodatkowo Włochy od kilku lat wysyłają dobre propozycje i wyrobili sobie renomę wśród europejskiego jury oraz widzów. Zespół Maneskin zaśpiewa piosenkę Zitti e buoni, z którą w tym roku wygrali festiwal piosenki w Sanremo. Później utwór stał się ogromnym hitem. Aktualnie na platformie streamingowej Spotify ma już ponad 45 milionów odtworzeń. Teledysk na YouTube ma już więcej 20 milionów wyświetleń. Wiele wskazuje na to, że Eurowizję po raz pierwszy od 2006 roku wygra rockowa formacja. Wtedy wygrał zespół Lordi z Finlandii.

Eurowizja 2021 - relacja z turkusowego dywanu

Maneskin - kim są, piosenki, członkowie, X Factor

Zespół Maneskin powstał w 2016 roku. W jego skład wchodzą wokalista Damiano David, gitarzyści Victoria De Angelis i Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio. Rok po założeniu Maneskin wystąpili we włoskiej wersji programu X Factor, gdzie zajęli drugie miejsce. Ich najpopularniejsze piosenki to Chosen, Morirò da re, Torna a casa, L'altra dimensione i Vent'anni.

Sonda
Czy Włochy wygrają Eurowizję 2021?

Eurowizja 2021 - finał. Gdzie oglądać?

Eurowizja 2021 rozstrzygnie się w sobotę 22.05.2021. Finał rozpocznie się o godzinie 21:00 polskiego czasu. Będzie go można obejrzeć na antenie TVP1. Dostępna będzie także transmisja online, którą będzie można znaleźć na stronie internetowej eurowizja.tvp.pl lub na oficjalnym kanale Eurowizji na YouTube.