Wiesław Ochman - kim jest dziadek Krystiana Ochmana? [WIEK, ŻONA, POCHODZENIE, ŻYCIORYS]

2022-05-14 17:34
Wiesław Ochman - kim jest dziadek Krystiana Ochmana? [WIEK, ŻONA, POCHODZENIE, ŻYCIORYS]
Autor: Kamil PIKLIKIEWICZ/East News Wiesław Ochman - kim jest dziadek Krystiana Ochmana? [WIEK, ŻONA, POCHODZENIE, ŻYCIORYS]

Wiesław Ochman, czyli dziadek Krystiana Ochmana, którego znacie z The Voice of Poland 11. Kim jest popularny śpiewak, który jest idolem dla swojego wnuka? Poznajcie go bliżej już teraz!

Spis treści

 1. Wiesław Ochman - kim jest?
 2. Wiesław Ochman - wiek
 3. Wiesław Ochman - żona
 4. Wiesław Ochman - pochodzenie
 5. Wiesław Ochman - życiorys

Wiesław Ochman - kim jest dziadek Krystiana Ochmana? Wiek, żona, pochodzenie i życiorys, to kwestie, które najbardziej interesują internautów. Młodsze pokolenie może dowiedzieć się kim jest Wiesław Ochman. Wnuk Krystina Ochman wystąpił w The Voice of Poland 11 i stąd zainteresowanie tą wyjątkową postacią. Nie mamy wątpliwości, że Krystian odziedziczył wyjątkowe umiejętności wokalne właśnie po swoim ukochanym dziadku. Gdy tylko pojawił się w programie oczarował trenerów i widzów. Od momentu przesłuchań w ciemno, każdy występ uczestnika jedenastej odsłony muzycznego show był pozytywnie odbierany przez internautów.

Krystian Ochman - wiek, wzrost, wnuk, dziadek, rodzice, dziewczyna, piosenka, ciekawostki

Wiesław Ochman - kim jest?

Wiesław Ochman to śpiewak operowy, który aktywny był od 1960 roku. Wtedy też występował jako solista w Zespole Pieśni i Tańca AGH, Krakus. Na początku swojej kariery śpiewał w Operze Śląskiej w Bytomiu, Operze w Krakowie, a także w Teatrze Wielkim w Warszawie. Wiesław Ochman ma również na koncie karierę międzynarodową. Rozpoczął ją w 1967 roku od Opery w Berlinie. Pierwsze sukcesy odniósł na festiwalach w angielskim Glyndebourne, a także w austriackim Salzburgu. W 1972 wystąpił w Operze Paryskiej, a następnie w Chicago i San Francisco.  Dziadek Krystiana Ochmana jest dla niego wzorem do naśladowania i idolem. 

Sonda
Krystian Ochman - czy wygra The Voice of Poland 11?

Wiesław Ochman - wiek

Ile lat ma Wiesław Ochman, czyli dziadek Krystiana Ochmana? Znany śpiewak operowy urodził się 6 lutego 1937 roku w Warszawie. W 2020 roku obchodził 83. urodziny.

Wiesław Ochman - żona

Żona Wiesława Ochmana to Krystyna domu Prus-Więckowska. Wiesław Ochman, jak czytamy na stronie internetowej ochmanfestiwal.pl, pierwsze spotkanie z żoną Krystyną miał podcza studiów, które rozpoczęli na tym samym roku. Spotykali się na wykładach, ale i na próbach tanecznych w studenckim zespole. Wiesław śpiewał, a Krystyna tańczyła. Para przeniosła się do Krakowa i zamieszkała w rodzinnej wilii Krystyny, na Woli Justowskiej. Ślub wzięli 10 sierpnia 1963 roku w krakowskim Kościele św. Anny.

Wiesław Ochman - pochodzenie

Krystian Ochman jest synem Macieja Ochmana, którego ojcem jest Wiesław Ochman. Ojciec Krystiana w młodości grał na klawiszach w zespole Róże Europy. Sam ukończył Georgetown University w Waszyngtonie, Northeastern University w Bostonie, a także Boston Universty, stąd zagraniczne pochodzenie Krystiana Ochamana i amerykański akcent. Sam Wiesław Ochman podróżował po całym świecie praktycznie przez całe życie. Wiesław Ochman jest obywatelem honorowym miast: Zawiercia, Bytomia, Zelowa, Drezdenka oraz Szczawna-Zdroju.

Wiesław Ochman - życiorys

Wiesław Ochman to światowej sławy śpiewak operowy, malarz, reżyser, poliglota, kolekcjoner i filantrop. Lata nauki spędził na Dolnym Śląsku, a dokładniej w Bolkowie i Szczawnie Zdroju. Wiesław Ochman występował w towarzystwie gwiazd operowych, m.in. w mediolańskiej La Scali (1982), Barcelonie, Madrycie, Moskwie, Buenos Aires, Wiedniu, Rzymie i Sewilli. Pełny i bardzo obfity życiorys znajdziecie na stronie www.ochmanfestiwal.pl/kategorie/patron. Warto dodać, że Wiesław Ochman ma odznaczenia:

 • 1980 - Nagroda Miasta Krakowa.
 • 1995 - tytuł Honorowego Obywatela Zawiercia.
 • 2001 - odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.
 • 2005 - odznaczony przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
 • 2007 - z okazji 50 pracy artystycznej wyróżniono go medalem Pro Masovia.
 • 2008 - 30 stycznia 2008 Senat AGH na uroczystym posiedzeniu nadał Wiesławowi Ochmanowi godność doktora honoris causa AGH
Krystian Ochman - zwycięzca The Voice of Poland 11. Tak wyglądała jego droga w programie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze