Umami - ważna dla Ewy Farnej już jest! O macierzyństwie, samoakceptacji i zdrowiu [PREMIERA]

i

Autor: Warner Music Poland / materiał prasowy Umami - ważna dla Ewy Farnej już jest! O macierzyństwie, samoakceptacji i zdrowiu [PREMIERA]

Umami - ważna dla Ewy Farnej płyta już jest! O macierzyństwie, samoakceptacji i zdrowiu [PREMIERA]

2022-01-28 12:38

Umami - to wielobarwna płyta bez naklejki, to ja w najbardziej nieuczesanej wersji, różnorodna. To komplet moich smaków - opowiada Ewa Farna, więc najlepsza rekomendacja do sięgnięcia po to wydawnictwo!

Ewa Farna - płyta Umami online i w wersji fizycznej swoją premierę miała 28 stycznia 2022. Przedsmakiem albumu były single, które już wskazywały na to, że cała płyta będzie niesamowitą mieszanką muzyczną. Również teksty utworów pokazały, że jest jedną z najważniejszych w dorobku Ewy Farnej. Singiel Ciało, poruszał tematykę ciałopozytywności. Klip odbił się bardzo szerokim echem w mediach, na nowo prowokując dyskusję o tak istotnym zagadnieniu - samoakceptacji. No Nie, był kolejnym statementem Ewy Farnej, dotykającym nie mniej ważnego tematu - zdrowia psychicznego i sztuki mówienia 'nie'. W wyjątkowym, wzruszającym utworze Wersja 2.0 artystka spotkała się ze sobą z okresu dzieciństwa, jednocześnie celebrując tym singlem 15-lecie obecności na scenie. 

Ewa Farna tańczy w ciąży i śpiewa nową piosenkę! To wideo jest sztosem

Piosenki, o których dziś nikt nie pamięta. Kiedyś były to wielkie hity

Ewa Farna - płyta Umami

Bardzo istotny w opowieści o albumie jest jego tytuł Umami - to piąty smak, dzięki niemu jedzenie smakuje kompletnie i w sposób pełny. To smak, którego nie da się do końca zdefiniować…po raz pierwszy spotykamy się z nim w mleku matki. To określenie momentu życia, w którym jest Ewa Farna. Tym dopełnieniem i pełnią stało się dla niej macierzyństwo. Jak mówi artystka o tytule płyty: 

Dla każdego UMAMI może być czymś innym - dla mnie stało się nim macierzyństwo, które wzbogaciło moje wcześniej też smaczne i szczęśliwe życie, jednak teraz to jeszcze jeden krok naprzód, następny poziom

Utwory, to efekt pracy Ewy Farnej z artystami z całej Europy, zestawem wspaniałych producentów, inżynierów dźwięku, kompozytorów. Przy tworzeniu płyty Ewa współpracowała m.in. z niesamowitą Mery Spolsky, Margaret, Kacezetem, Mikołajem Trybulcem, Sarsą oraz Magdą Wójcik, która ostatnio współpracuje m.in. z Sanah. W utworze Smutna piosenka, usłyszymy znakomitego Krzysztofa Zalewskiego. 

POSŁUCHAJ ALBUMU

Ewa Farna - piosenki, płyty, kariera

Ewa Farna to artystka kompletna, jest piosenkarką, autorką tekstów, kompozytorką, producentką. Jej silna osobowość medialna i odważne posty w mediach społecznościowych powodują, że jej wypowiedzi są szeroko komentowane a opinia publiczna nie przechodzi obok nich obojętnie. To znana wojowniczka poruszająca tematykę ciałopozytywności, empatii do siebie i ludzi wokół, zdrowia psychicznego, naturalności a często to wszystko z dystansem i humorem. Artystka wydała w sumie 4 albumy w języku czeskim i 5 albumów w języku polskim. Każdy z nich otrzymał wiele nagród muzycznych. Single znajdowały się na pierwszych miejscach list przebojów i osiągały znakomite wyniki w serwisach streamingowych.  

Niesamowity głos i sceniczna energia Ewy Farnej sprawiają, że jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce i Czechach. Jej piosenki były odtwarzane ponad 30 milionów razy w serwisie Spotify. Artystka z sukcesem prowadzi również podcast związany z właśnie wydaną płytą o tym samym tytule Umami.