Uderzenie ciepła w tym tygodniu! Weekend ciepły, poczujemy wiosnę

2023-03-13 20:30
Zima
Autor: Canva

Najnowsze prognozy pogody napawają optymizmem. Im bliżej początku kalendarzowej wiosny, tym cieplej. Synoptycy informują, że powinniśmy być przygotowani na uderzenie ciepła jeszcze w tym tygodniu. Wartości na termometrach poszybują mocno w górę. Na horyzoncie nawet kilkanaście stopni na plusie.

Wiosna nadciąga do Polski i nie, to nie żart. Chociaż pierwsze dni marca upłynęły nam pod znakiem mrozu oraz opadów śniegu i deszczu, wszystko wskazuje na to, że w drugiej połowie miesiąca zima w końcu odpuści i doczekamy się długo wyczekiwanej wiosennej aury. Synoptycy już w lutym przepowiadali, że pogoda w marcu 2023 będzie bardzo dynamiczna, a specjaliści z IMGW opublikowali raporty, z których dowiedzieliśmy się, iż temperatury w trzecim miesiącu nowego roku będą kształtować się poniżej normy wieloletniej. Na horyzoncie pojawiły się jednak szanse na uderzenie ciepła. Ocieplenie nadejdzie z wielką siłą, a na termometrach zobaczymy wartości, jakich w 2023 roku jeszcze nie było. Mowa nawet o 20 stopniach na plusie! Napływ bardzo ciepłych mas powietrza z południowej Europy prognozowany jest już w tym tygodniu. Apogeum ciepła spodziewane jest natomiast w weekend.

Jakie będzie lato 2023? Przed nami PIEKIELNE upały jakich jeszcze nie było!

Shake Your Eska #28 | Wolf

Ocieplenie w Polsce. Wiosenna aura w marcu

Astronomiczna i kalendarzowa wiosna zbliża się wielkimi krokami. Wiosenną aurę poczujemy również w pogodzie! Jak donoszą synoptycy, przed nami uderzenie ciepła, jakiego w tym roku jeszcze nie było. Wybuch wiosny czeka nas już we wtorek, 14 marca. Właśnie tego dnia można spodziewać się nawet 17 stopni na plusie i to nie tylko na zachodzie i południu, ale również w pozostałych częściach Polski. W środę i czwartek ochłodzenie, ale na krótko. Słonecznie i ciepło zapowiada się bowiem weekend oraz następny tydzień. Na termometrach nawet 20 stopni.

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze