Uczyła się u Elżbiety Zapendowskiej, teraz rusza na podbój sceny. Oto Kate i jej piosenka Zachłysnę się

i

Autor: Lidia Skuza Uczyła się u Elżbiety Zapendowskiej, teraz rusza na podbój sceny. Oto Kate i jej piosenka "Zachłysnę się"

NOWOŚĆ

Uczyła się u Elżbiety Zapendowskiej, teraz rusza na podbój sceny. Oto Kate i jej piosenka "Zachłysnę się"

2023-10-03 11:28

Wokalistka zdobyła uwagę mediów występując pierwszy raz w programie „Dzień dobry TVN“. Przed widzami premierowo zaprezentowała debiutancki singiel "Dalej, dalej". W oficjalnym teledysku do piosenki gościnnie wystąpił Tomasz Barański, znany publiczności z udziału w "Tańcu z gwiazdami".

Kate wcześniej po raz pierwszy piosenkę zaprezentowała podczas sportowych rozgrywek Orlen Warsaw Marathon, na których wystąpiła jako finalistka konkursu radiowego. Zdobyła uznanie jurorów, którzy stwierdzili, że jej utwór ma szansę na sukces. Producentem muzycznym piosenki był Jarosław "Jasiek" Kidawa - gitarzysta, kompozytor, współpracujący z wieloma Artystami polskiej sceny muzycznej m. in. Kasią Kowalską, zespołami Feel, Makowiecki Band czy Małgorzatą Ostrowską. Lekcje śpiewu Eli Zapendowskiej, Moniki Urlik oraz warsztaty muzyczne u Kayah - to dało Kate Dąbrowskiej inspirację do tworzenia. Warsztat dopełniły występy w teatrze Komedia z zespołem jazzowo-bluesowym oraz z orkiestra w amfiteatrach. 

Koncerty w Polsce 2023 - jesień w rytmie gorących wydarzeń! Kto wystąpi i gdzie kupić bilety?

Ta wersja piosenki Sanah podbija internet!

Kate - piosenka Zachłysnę się

Najnowszy singiel „Zachłysnę się” Kate stworzyła wspólnie z Piotrem Siejką, cenionym kompozytorem, który tworzył m.in. dla z takich artystów jak: Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Łukasz Zagrobelny, czy Kasia Cerekwicka. Na planie klipu artystka wystąpiła z aktorem Andrzejem Młynarczykiem. Miejscem nagrań było malownicze miejsce Talaria Spa. Większość scen nagranych jest w plenerze w pięknej jesiennej aurze. Wokalistka jest autorką tekstu, natomiast Piotr Siejka napisał muzykę do singla.

Przedpremiera utworu „Zachłysnę się” odbyła się podczas tegorocznej 88. edycji Gali Mistrzów Sportu Przeglądu Sportowego, na której zaprezentowała się też m.in. Maryla Rodowicz i Bryska. Piosenkarka pojawiła się na scenie podczas słynnego balu, na którym była oklaskiwana przez wielkich mistrzów, celebrytów i ludzi mediów. Natomiast premiera telewizyjna odbyła się 31.08. 2023 w programie Dzień dobry TVN.

Artystka utożsamia się ze swoim utworem: 

Tekst piosenki „Zachłysnę się” jest dla mnie bardzo osobisty. Opowiada o tym, że prawdziwa miłość motywuje, dodaje skrzydeł. Chciałam, aby piosenka była optymistyczna i podniosła wibracje serc ludzi. Ważna jest w tym dla mnie autentyczność, naturalność i przekazanie siły płynącej z moich doświadczeń. Już na etapie pisania teksu, mam wyobrażenia jak będzie wyglądał klip.