BLACKPINK

i

Autor: Universal Music Polska

To koniec Blackpink? Lisa zapowiada solowy debiut

2021-08-23 12:12

Blackpink to aktualnie najpopularniejszy girlsband na świecie i jednocześnie jeden z najczęściej słuchanych zespołów. Teraz niektórzy fani są zaniepokojeni przyszłością grupy. Pojawiła się oficjalna informacja, że Lisa, jedna z członkiń zespołu, rozpoczyna solową karierę. Czy to oznacza koniec Blackpink?

Blackpink podbija świat. Debiutancki utwór grupy dotarł na szczyt wszystkich list przebojów w Korei w ciągu zaledwie czterech godzin od jego wydania. Pięć lat później girlsband osiągnął światową sławę. Duża w tym zasługa występów, które wykraczają daleko poza standardy k-popu oraz niezwykłej scenicznej chemii między członkiniami zespołu. Każda z nich może pochwalić się także wyjątkowym talentem – wokalnym, tanecznym, muzycznym, a także związanym z rapowaniem. W ostatnim czasie niektórzy fani zaniepokoili się losami Blackpink. Wytwórnia YG Entertainment zapowiedziała premierę piosenki śpiewanej przez Lisę, jednej z członkiń słynnego koreańskiego girlsbandu. Wiadomo już na pewno, że młoda artystka rozpocznie solową karierę. Co stanie się z Blackpink?

BTS podbija świat! Największe hity koreańskiego boysbandu

Blackpink - czy to koniec zespołu?

Blackpink będzie mniejszy o jedną członkinię? Zespół się rozpadnie? Nic z tych rzeczy. Fani Blackpink nie muszą się martwić, ponieważ zespół dalej będzie funkcjonował. Co więcej, Lisa nie jest pierwszą dziewczyną z Blackpink, która będzie także solistką. Wcześniej własne piosenki wydały już także Jennie i Rose.

Sonda
Lubisz muzykę k-pop?

K-pop - co to jest?

K-pop to nic innego jak podgatunek popu. To proste, zapadające w ucho dźwięki. Czerpie z takich gatunków muzyki jak dance, synth pop, muzyka elektroniczna i hip hop. W industrii k-popu ogromne znaczenie mają także choreografie, efekty specjalne, wizualizacja, a także wygląd artystów. Aktualnie najpopularniejszymi zespołami są BTS oraz BLACKPINK.