Mata

i

Autor: JAROSLAW JAKUBCZAK/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

To ich Polacy słuchali najczęściej w ostatnich 10 latach! Dawid Podsiadło poza TOP10?!

2023-03-01 14:25

To już dziesięć lat od chwili, kiedy w Polsce swoją działalność rozpoczął najpopularniejszy serwis cyfrowy Spotify. Z okazji 10. rocznicy debiutu aplikacji na polskim rynku opublikowano raporty, dzięki którym dowiedzieliśmy się, po czyje utwory na przestrzeni tych lat Polacy sięgali najczęściej. Najchętniej streamowanym gatunkiem był bez wątpienia rap.

10 lat Spotify w Polsce - aż trudno w to uwierzyć! Najpopularniejszy serwis cyfrowy na świecie rozpoczął swoją działalność na polskim rynku w lutym 2013 roku. Z jednej strony wydaje się, że było to całkiem niedawno, ale z drugiej, obserwując zmiany, jakie zaszły w branży muzycznej, jest to naprawdę długi okres. Z roku na rok aplikacja zyskiwała na popularności, a tym samym zwiększała się liczba generowanych streamów, co widać po opublikowanych statystykach. Z oficjalnych raportów Spotify Polska dowiadujemy się, po czyje utwory użytkownicy serwisu sięgali najczęściej. W gronie najczęściej słuchanych artystów znalazły się głównie nazwiska tych, którzy zdominowali ostatnie lata w muzyce. Najpopularniejszym gatunkiem muzycznym okazał się natomiast rap.

Sanah nie ma sobie równych. Jej najnowsze osiągnięcie zamknie usta hejterom!

Sanah o płycie Uczta, spotkaniach z fanami i nowej piosence z Dawidem Podsiadło

Najczęściej słuchani artyści w Polsce

Co może okazać się dla wielu z was mocno zaskakujące, w gronie 10 najbardziej streamowanych artystów w Polsce od 2013 roku nie znajdziemy nikogo z zagranicy i tylko jedną kobietę. Oto TOP 10:

 1. Taco Hemingway
 2. Mata
 3. White 2115
 4. Bedoes 2115
 5. Quebonafide
 6. Lanek
 7. sanah
 8. Young Igi
 9. Malik Montana
 10. Żabson

Jak natomiast wygląda TOP 10, gdy weźmiemy pod uwagę najchętniej steamowane kawałki muzyczne? I tutaj dominują Polacy. Dopiero na 10. miejscu uplasował się The Weeknd z hitem Blinding Lights, który pobił rekord Spotify.

 1. Mata, Pedro, francis – Kiss cam
 2. White 2115 – California
 3. Kizo – Disney
 4. Mata, Trooh Hippi – Szafir
 5. Sobel – Impreza
 6. Quebonafide, Duit, Zawiałow – BUBBLETEA
 7. Smolasty, francis, Pedro, Tribbs – Duże Oczy
 8. Tymek, Big Scythe – Język ciała
 9. Guzior, Favst – BLUEBERRY
 10. The Weeknd – Blinding Lights
Sonda
Jakiego serwisu streamingowego używasz?