gwiazdy

To był najgorszy wynik Polski na Eurowizji. Wszyscy byli w szoku, gdy nie przeszła do finału!

2024-04-18 9:28

Polska zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku, a naszą reprezentantką była wówczas Edyta Górniak. Artystka zajęła 2. miejsce. Przez 30 lat żadnemu z polskich reprezentantów nie udało się powtórzyć jej sukcesu. Kto poradził sobie najgorzej? To był wielki cios!

Najgorszy wynik Polski na Eurowizji należy do... No właśnie! Do kogo? Nasz kraj zadebiutował w międzynarodowym konkursie w 1994 roku, co oznacza, że w tym roku świętuje wyjątkowy jubileusz. Nasz kraj reprezentowała wówczas debiutująca na polskiej scenie muzycznej Edyta Górniak z utworem "To nie ja". Umiejętności artystki zostały docenione na arenie międzynarodowej, co poskutkowało 2. miejscem. Jak pokazał czas, najwyższym, jakie udało się nam zająć w konkursie. Przez trzy dekady żadnemu z reprezentujących nasz kraj artystów, a reprezentowali nas m.in. Justyna Steczkowska, Cleo i Donatan, Michał Szpak czy Krystian Ochman, nie udało się powtórzyć sukcesu diwy. Wiele osób zastanawia, kto zajął natomiast najgorsze miejsce. To był prawdziwy cios - zarówno dla samej artystki, jak i fanów wydarzenia! Po tej porażce Polska aż na dwa lata zrezygnowała z wysyłania swojego reprezentanta.

Kto finansuje występ Luny? Opowiedziała o wydatkach związanych z przygotowanym show!

Tak Luna wspiera LGBT+ przed Eurowizją 2024!

Magdalena Tul z najgorszym wynikiem Polski na Eurowizji

Wiele osób, myśląc o porażce na Eurowizji, ma w głowie występ Rafała Brzozowskiego z utworem "The Ride". Wszystko przez to, że wokalista musiał zmagać się z ogromną krytyką na długo przed zadebiutowaniem na eurowizyjnej scenie. Najgorzej w historii Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji poradziła sobie znana z programu "Jaka to melodia?" wokalistka Magdalena Tul. Piosenkarka reprezentowała nasz kraj w 2011 roku z hitowym utworem "Jestem", który zdaniem wielu miał szansę na odniesienie sukcesu. Artystka otworzyła półfinał, a za swój występ otrzymała zaledwie 18 punktów. Tul zajęła ostatecznie ostatnie miejsce w półfinale i nie awansowała do odbywającego się kilka dni później wielkiego finału wydarzenia. Dziś Magdalena rzadko wypowiada się na temat swojego udziału w ESC. Pamiętacie jej show?