Pączki

i

Autor: Canva

Tłusty czwartek 2023 - kiedy wypada święto pączka? Data ma ważne znaczenie!

2023-01-17 14:09

Tłusty czwartek to dla milionów ludzi ulubione święto w całym kalendarzu. Dlaczego? Zgodnie z tradycją tego dnia kalorie przestają mieć znaczenie, a zjedzenie słodkiego wypieku gwarantuje szczęście w najbliższych miesiącach. Z myślą o wszystkich zniecierpliwionych przypominamy, kiedy tłusty czwartek wypada w 2023 roku.

Spis treści

  1. Tłusty czwartek 2023 - kiedy przypada?

Kiedy jest tłusty czwartek 2023? Tę datę warto zapisać sobie w kalendarzu! Uwielbiane przez wszystkich święto pączka zbliża się wielkimi krokami. Już tylko kilka tygodni dzieli nas od dnia, w którym kalorie przestaną mieć znaczenie, a pod cukierniami i piekarniami w całym kraju zaczną gromadzić się prawdziwe kolejki. W niektórych trzeba będzie zaczekać nawet kilkadziesiąt minut, ale w końcu czego się nie robi dla tego ukochanego smaku. Choć w tłusty czwartek najbardziej pożądanym produktem są oczywiście pączki, to celebrować można, sięgając na przykład po kojarzone z karnawałem faworki i inne wypieki. Wskutek rosnącego kultu ciała i świadomości, co jest zdrowe, a co nie, cukiernie coraz częściej oferują nam słodkości w wersjach bardziej fit. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie!

Kalendarz dni wolnych od pracy 2023. Kiedy mamy wolne od obowiązków?

Gwiazdy złożyły życzenia Roxie Węgiel. Nie kryła wzruszenia!

Tłusty czwartek 2023 - kiedy przypada?

W tym roku tłusty czwartek będziemy obchodzić nieco wcześniej, niż w roku ubiegłym. Wszystko za sprawą wypadajacych wcześniej świąt wielkanocnych. Tę datę powinien znać każdy miłośnik słodyczy! Święto pączka 2023 będziemy obchodzić dokładnie 16 lutego. Dzień ten tradycyjnie rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W następnym zacznie obowiązywać już post.

Sonda
Którymi słodkościami najchętniej objadasz się w tłusty czwartek?