Tłusty Czwartek 2023

i

Autor: pixabay.com; TVN Tłusty Czwartek 2023 - ile kosztują faworki Magdy Gessler?

Tłusty Czwartek 2023 - cena faworków Magdy Gessler powala. Nie uwierzycie, ile kosztują!

2023-02-01 12:47

Tłusty Czwartek 2023 będzie idealną okazją do spróbowania nie tylko dobrych pączków, ale również faworków. Wiele osób uważa, że jak szukamy dobrej jakości, to najlepiej udać się do jednego z lokali Magdy Gessler. W Tłusty Czwartek z pewnością kolejki będą długie. Ile trzeba zapłacić za paczkę chrustu? Cena może was mocno zaskoczyć!

Kiedy myślimy o Tłustym Czwartku, od razu na myśl przychodzą nam pączki. Jednak to nie jedyna słodkość, która jest częścią tradycji. Tłusty Czwartek jest też dobrą okazją do spróbowania faworków, które niektórzy znają jako chrust czy chruściki. Ich odpowiednie przygotowanie nie jest jednak proste. Dodatkowo zabiera wiele czasu. Z tego powodu wiele osób postanawia znaleźć restaurację lub cukiernię, w której dostaną faworki najlepszej jakości. Takie oferuje między innymi najpopularniejsza restauratorka w Polsce, czyli Magda Gessler. Ile trzeba zapłacić za pudełko chruścików? Postanowiliśmy sprawdzić cenę w jednym z jej lokali.

Tłusty Czwartek 2023 - cena pączków u Magdy Gessler zwala z nóg. Ile musimy zapłacić?

Kupuję jedzenia na 5 dni za 70 zł - Kasia Węsierska | ESKA XD - Fit vlog #65

Ile kosztują faworki Magdy Gessler?

Sprawdziliśmy cenę faworków w warszawskim lokalu Słodki Słony. Okazuje się, że za pudełko, w którym mieści się 500 gramów faworków, trzeba zapłacić... 90 zł. To aż 180 złotych za kilogram, czyli prawie 50 procent więcej, niż zapłacimy za faworki w przykładowym supermarkecie. Wiele osób uważa jednak, że produkt naprawdę jest wart swojej ceny. Faworki mają być idealne wysmażone, kruche i odpowiednio słodkie.

Tłusty Czwartek 2023 - faworki czy pączki? Historia i ciekawostki o polskiej tradycji

Sonda
Tłusty Czwartek 2023. Wolisz pączki czy faworki?

Tłusty Czwartek 2023 - kiedy jest?

Tłusty Czwartek 2023 będziemy obchodzić nieco wcześniej niż w 2022 roku. Wynika to z faktu, że tegoroczna Wielkanoc odbędzie się już na początku kwietnia, a dokładnie 9.04.2023. W związku z tym wcześniej zacznie się również Wielki Post, którego Tłusty Czwartek jest zapowiedzią. Słodkie święto odbędzie się 16 lutego.