Tede kontra Peja, Rozbójnik Alibabai i Borixon

i

Autor: Fot. okładka płyty Bezgunaman - nowy teledysk rapera

Tede kontra Peja, Rozbójnik Alibaba i Borixon. Bezgunaman - nowy teledysk rapera [VIDEO +18]

2015-12-03 16:51

Tede kontra Peja, Rozbójnik Alibaba, Borixon, Buczer, Bezczel i Kroolik Underwood - to motyw przewodni nowej piosenki rapera. Tede zaprezentował teledysk do utworu Bezgunaman promującego rozszerzoną wersję płyty Vanillahajs, która na sklepowe półki trafi już w piątek 4 grudnia.

Tede kontra Peja, Rozbójnik Alibaba, Borixon i inni - to motyw przewodni utworu Bezgunaman, w którym Tede atakuje innych wykonawców ze środowiska hiphopowego. Piosenka Bezgunaman promuje album Vanillahajs Edycja Premium. Premiera wzbogaconego o dodatkową płytę wydania tegorocznego albumu TDF-a i Sir Micha Vanillahajs zaplanowana jest na piątek 4 grudnia.

Tede: Bezgunaman - nowy teledysk

Tede na chwilę przed premierą specjalnej edycji albumu Vanillahajs postanowił rozliczyć się z przeszłością i odpowiedzieć na zaczepki kolegów po fachu. To właśnie im poświęcił drugą zwrotkę piosenki Bezgunaman. Którym konkretnie? O tym napisał na Facebooku przy okazji premiery teledysku. W nowym utworze warszawski raper nawiązuje do konfliktu z Peją, Rozbójnikiem Alibabą, Borixonem, Bezczelem, Buczerem i Kroolikiem Underwoodem.

Tede konta Peja

Raper Jacek Graniecki na początku piosenki Bezgunaman wyjaśnia, że przyjaźnie z czasów działania wytwórni RRX, bezpowrotnie minęły. To właśnie tam nagrywali jednocześnie Tede i Peja. Dlatego pierwsze wersy poświęcone są właśnie jemu. Konflikt między raperami trwa od dawna, jednak ponownie zaognił się w 2015 roku, kiedy Tede w swoim utworze Na Pierwszej Linii przypomniał Pei, że ten nie odpowiedział na jego nominację w akcji #Hot16Challange. Peja stwierdził wtedy, że od nagrywania zwrotek woli spacery z córką.

Tede odpowiada na zaczepki

W Bezgunaman Tede odpowiada też Kroolikowi Underwoodowi, który na koniec 2014 roku nazwał Tedego słabym raperem. W swoim utworze Tede nawiązuje również do sporu z Borixonem. Między raperami doszło do spięcia w 2014 roku, chodziło o starą parę butów. Tede sugerował wtedy, że Borixon nosił jego buty. Kilka wersów Bezgunaman poświęconych jest też Rozbójnikowi Alibabie z Gangu Albanii, który jeszcze jako Robert M. wraz z Jędkerem stworzył projekt Monopol. Jacek Graniecki wytyka raperowi, że każdy kto zaczyna z nim nagrywać szybko odchodzi z branży w niesławie. Dla przypomnienia chodzi tu właśnie o Jędkera, którego środowisko wyparło po udziale w Monopolu. Na koniec Tede odpowiedział Buczerowi i Bezczelowi, którzy wyśmiali go i ironicznie nazwali wyrocznią przy okazji Ice Bucket Challange. Tede nie oblał się wtedy lodowatą wodą tylko pokazał potwierdzenie przelewu i zachęcił do tego innych. Krytykując tym samym ludzi bezcelowo oblewających się wodą.

TDF i Sir Mich promują wydawnictwo nowym teledyskiem do piosenki Bezgunaman:

KL