Smartphone

i

Autor: Pixabay

Te aplikacje kradną dane! Usuń je szybko z telefonu! [GRUDZIEŃ 2021]

2021-12-07 15:14

Jeżeli jesteś użytkownikiem telefonu z systemem operacyjnym Android, to musisz uważać! W sklepie Google Play pojawiły się nowe aplikacje, które wykradają ważne dane. Najlepiej szybko usunąć je ze swojego urządzenia!

Te aplikacje kradną dane! Usuń je szybko z telefonu! [GRUDZIEŃ 2021]. Jeżeli korzystasz z Androida to koniecznie sprawdź, czy przypadkiem nie masz zainstalowanych szkodliwych aplikacji na swoim telefonie. Ostatnio w Google Play zauważono nowe programy, które wykradają dane logowania do kont bankowych i Facebooka. Jedną z aplikacji pobrano ponad 5 tyś. razy! Jeżeli masz je zainstalowane, to jak najszybciej usuń ze swojego smartfona. W przypadku podejrzenia kradzieży danych, warto zmienić wszystkie hasła. Poniżej przedstawiamy zawirusowane aplikacje.

Beauty Camera Photo Editor

W aplikacji do poprawiania urody i edycji zdjęć wykryto szkodliwego trojana, który wykrada dane logowania do stron bankowych. W przypadku nadania aplikacji dostępu do telefonu robi sie jeszcze gorzej, ponieważ wirus odczytuje wiadomości SMS i potrafi znacząco wpływać na wydajność urządzenia. Jeżeli masz zainstalowaną aplikację, to jak najszybciej usuń ją ze swojego telefonu.

Sonda
Czy miałeś/miałaś kiedyś wirusa na swoim smartfonie?

YouPerfect Camera

Druga aplikacja, to "YouPerfect Camera" i również potrafi zaszkodzić twojemu bezpieczeństwu. W kodzie programu zaszyto trojana (Facestealer), który wyświetla fałszywe okno logowania do Facebooka. Wystarczy chwila nieuwagi, aby udostępnić swoje dane do konta. Poza tym, że ktoś obcy będzie mógł przeglądać twoje konwersacje na portalu, to może również wykorzystać konto do ponownego ataku.

Aplikacje na telefon, które musi mieć każdy influencer