Kręci was Italodisco. Hit zespołu The Kolors na szczycie Gorącej 20 Radia ESKA!

i

Autor: Warner Music Poland Kręci was "Italodisco". Hit zespołu The Kolors na szczycie Gorącej 20 Radia ESKA!

GORĄCA 20 RADIA ESKA

Taneczne "Italodisco" numerem 1 w Polsce. Zespół The Kolors króluje na koniec wakacji!

2023-08-25 19:52

Kontrastujące ze sobą zwrotki, refren oraz podkład muzyczny płynący prosto z syntezatora. Tym właśnie cechuje się gatunek określany, jako "italodisco". Ku chwale charakterystycznych, włoskich brzmień, grupa The Kolors stworzyła swój utwór, który drugi tydzień z rzędu znalazł się na szczycie Gorącej 20 Radia ESKA. Głosujecie nieustannie na ESKA.pl!

Taneczne "Italodisco" numerem 1 w Polsce, a tuż za grupą The Kolors uplasowała się Margaret z hitem "Tańcz głupia". A to oznacza, że Gosia Jamroży powraca po kilku latach przerwy na podium listy hitów ESKI. Na trzeciej pozycji uplasowała się ekipa Two Friends, Loud Luxury i Bebe Rexha z kawałkiem "If Only I". A poza podium znalazła się Dua Lipa z "Dance Again" oraz sanah ze swoją interpretacją wiersza "Pocałunki".

Gorąca 20 Radia ESKA - głosuj, słuchaj, wygrywaj!

W Gorącej 20 Radia ESKA, w ostatnim wakacyjnym zestawieniu mieliśmy 8 awansów, 6 spadków, 3 nowości, 2 bezetki i 1 powrót. Oznacza to, że cztery utwory pożegnaliśmy:

  • Alessandra - Queen of Kings
  • Kacperczyk - Jakbym zjadł mentosy i popił je colą
  • Conan Gray - Never Ending Song
  • Igo/Mrozu/Vito Bambino - Supermoce
Te odkrywcze hity mają 20 lat! Pamiętacie wszystkie?

Gorąca 20 Radia ESKA - nowości

W notowaniu powitaliśmy natomiast Taylor Swift. Za sprawą Waszych głosów utwór "Cruel Summer" zadebiutował na miejscu 18. Wyżej, bo na 16. pozycji uplasował się Kwiat Jabłoni z utworem "Od nowa", na miejscu 14. ekipa W&W z coverem numeru "Heaven Is a Place On Earth", a na miejsce 10. powrócił Mikolas Josef z kawałkiem "Delilah".

Gorąca 20 Radia ESKA - #1. Italodisco - The Kolors

Utwór "Italodisco" stworzyli Stash i Davide Petrella, a producentami Stash, Starchild i Zef. Sam w sobie kawałek, to szczery hołd złożony włoskiemu gatunkowi muzycznemu, który w latach 80. sprawił, że Włochy stały się jednym z najważniejszych punktów odniesienia na scenie muzyki elektronicznej. The Kolors inspirują się dokonaniami Giorgio Morodera oraz grupy Righeira. Rytmiczny, a zarazem nostalgiczny numer wyjątkowo zgrabnie łączy charakterystyczne elementy włoskiej muzyki disco.