fryzura

i

Autor: pexels.com

nietypowe wyzwanie

Taki przedziałek Cię postarza. Wystarczy mała zmiana, a odejmiesz sobie lat!

2023-12-18 14:42

Moda na fryzury zmienia się tak szybko, jak ta na ubrania. Najnowsze trendy, zdecydowanie wprowadza i dyktuje generacja Z. Pokolenie Zetek pokazało co kojarzy się z obciachem i zacofaniem. Ta fryzura odejmie Ci lat! Zobacz co będzie hitem w nadchodzącym roku.

Spis treści

  1. Fryzura z tym przedziałkiem jest passé. Prosty trik, by odjąć sobie lat
  2. Finał sporu o przedziałek
  3. Rok 2024 stoi pod znakiem "Kitty cut"

Co roku ustalane są trendy i hity, które będą panowały w przyszłym roku. Tak samo dzieje się teraz, kiedy media zalewają informacje, dotyczące mody w 2024 roku. Generacja Z przoduje w ustalonych trendach oraz sama je dyktuje. Rok 2024 stoi pod znakiem "Kitty cut". Ta fryzura ma zachwycić wszystkich, a żeby ją zrobić - wcale nie trzeba przechodzić wielkiej metamorfozy! Wystarczy jedna, mała zmiana! Sprawdź sam.

5 największych błędów w pielęgnacji włosów. Czego unikać?

Fryzura z tym przedziałkiem jest passé. Prosty trik, by odjąć sobie lat

Nie tak dawno, na tiktoku, nierówną walkę stoczyły: pokolenie Millenialsów kontra pokolenie Z. Cały ten podział wyniknął z... dzielenia włosów na głowie. Generacja Zetek twardo postawiła na swoim i wyszło na to, że kluczem do sukcesu i młodego wyglądu - jest przedziałek na środku głowy. Generacja Millenialsów - Y, uparcie broniło teorii, że tylko przedziałek na bok jest modny i wygląda dobrze oraz ponadczasowo. Czy faktycznie przedziałek na środku jest receptą na odmłodzenie i odświeżenie swojego wyglądu? Generacja Z twierdzi, że tak! „Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że nie ma na świecie ani jednej osoby, która wygląda lepiej w przedziałku na boku niż na środku” - tymi słowami, użytkowniczka pod nazwą "ladygleep", rzuciła wyzwanie dla użytkowników TikToka pod hasłem #MiddlePartChallenge.

Znane tiktokerki, blogerki i gwiazdy - również wzięły udział w wyzwaniu. Uczestnicy pokazywali "middle part" i "side part", a większość komentujących przyznała rację, że "middle part" prezentuje się zdecydowanie lepiej i stylowo. Starsze pokolenie Millenialsów, manifestowało swoje "dziedzictwo", w obronie przedziałka na bok - "side part" - zamieszczając swoje zdjęcia z lat 90', w których nawet największe gwiazdy, które miały przedziałek na środku, wyglądały po prostu komicznie. Wśród starych fotografii nie zabrakło takich gwiazd jak Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, David Beckham czy Johnny Depp. W Polsce, za trendsettera mody na przedziałek "na środku", uważa się nazywanego przez internautów żartobliwie - Marka Mostowiaka w haśle "Marek Mostowiak, w serce czesany".

Domowe sposoby na zdrowe włosy. Dzięki nim będziesz wyglądać jak gwiazda

Finał sporu o przedziałek

Finał TikTokowej "wojny" o przedziałek był do przewidzenia. Każda ze stron - Generacja Y oraz Generacja Z - pozostały przy swoich racjach, a sama sprawa - nie została rozstrzygnięta. A waszym zdaniem? Czy przedziałek na środku jest bardziej młodzieżowy niż przedziałek na bok? Internauci udowodnili jednak, że przedziałek na środku może wyszczuplić zbyt okrągłą twarz, ponieważ pasma włosów, częściowo zakrywają policzki. Nic dziwnego, że za przedziałkiem na środku oszalały tłumy z pokolenia Zetek. Taki przedziałek nosi wiele idolek, młodej generacji - Billie Eilish, Hailey Bieber, Zendaya czy Millie Bobby Brown.

Ta fryzura znów wraca do łask. TikTokerka pokazuje, jak łatwo zrobić włosy w stylu Rachel z "Przyjaciół"

Rok 2024 stoi pod znakiem "Kitty cut"

Ogłoszono najmodniejsze cięcie, które będzie królowało w 2024 roku. Wśród kolorów - rządzić będzie zmysłowa czerwień i głęboka wiśnia. Jeżeli chodzi o cięcia, dominować będzie "Kitty Cut" - czyli seksowna i pełna objętości fryzura z warstwami o średniej długości. "Warstwy we fryzurze “Kitty Cut” są ułożone pod kątem, tworząc gładką, zwężającą się formę. Włosy z przodu są dłuższe, zalotnie okalają twarz i podkreślają rysy. Natomiast tył w stylu "Kitty Cut" może być nieco dłuższy, aby dodać fryzurze objętości. "Kitty Cut" zazwyczaj sięga między ramiona a obojczyki, co zapewnia idealny balans między wszechstronnością, a łatwością stylizacji i pielęgnacji włosów" - czytamy w jednym z artykułów, magazynu modowego "Elle".

To, co będzie królowało w 2024 roku - przede wszystkim zależy od nas. Postawmy na coś, w czym po pierwsze, będziemy czuć się dobrze, swobodnie i pewni siebie. Warto pamiętać, że swoim wyglądem - nie nadrobimy swojego stylu bycia, charakteru i charyzmy.

Jak szybko poprawić wygląd naszych włosów? Fryzjer ma na to prosty trik!

To 4 najpiękniejsze fryzury dla kobiet po 50-tce. Odejmą ci co najmniej 10 lat