gwiazdy

Tak wyglądała Roksana Węgiel na samym początku kariery. Piosenkarka dorastała na naszych oczach!

2024-06-13 11:27

Roksana Węgiel w ekspresowym tempie stała się jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności mogła pochwalić się licznymi sukcesami, takimi jak wygranie Eurowizji Junior czy The Voice Kids. Dobra passa 19-letniej aktualnie wokalistki trwa. Dziś przypominamy, jak wyglądała na samym początku swojej medialnej drogi. Gdy debiutowała, miała zaledwie 13 lat.

Gdyby magazyn "Bravo" jeszcze istniał, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Roksana Węgiel byłaby na co drugiej okładce. Piosenkarka zaczęła karierę jako 13-latka, a jej debiut odbił się szerokim echem. Pochodząca z Jasła piosenkarka, początkowo związana ze sportem, bowiem trenowała judo, postawiła wszystko na jedną kartę i zgłosiła się na przesłuchania do pierwszej, historycznej już edycji programu "The Voice Kids" - aktualnej kuźni młodych talentów. Prowadzona pod skrzydłami Edyty Górniak dotarła do finału i decyzją widzów wygrała. Szybko okazało się, że jeszcze większy sukces czai się tuż za rogiem. W tym samym roku (2018) Roksana została wybrana reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci i jako pierwsza w historii Polka wygrała. Zwycięstwo otworzyło jej wrota do wielkiej, trwającej do dziś kariery. Węgiel jest aktualnie topową polską gwiazdą i prawdziwą sensacją. To jednak talent, upór i determinacja pozwoliły jej przetrwać w brutalnym świecie show-biznesu. Dziś Roxie może pochwalić się m.in. milionem obserwujących na Instagramie, nagrodą MTV EMA, platynowymi płytami i drugim miejscem w "Tańcu z gwiazdami". Sporo zmian zaszło też w jej życiu prywatnym.

Zobacz: Roksana Węgiel pokazała, co robi po nocach. Wokalistka skupia się teraz na jednym!

OBALAMY MITY z ROXIE WĘGIEL. Wydaje na głupoty i nie umie przegrywać?

Roksana Węgiel - tak wyglądały jej początki

Roxie jest jedną z tych gwiazd polskiego show-biznesu, które dorastały na naszych oczach. Niektórym osobom, które wciąż pamiętają ją jako skromną 13-latkę z "The Voice Kids", trudno jest oswoić się z faktem, że artystka jest już dorosła i sama podejmuje decyzje dotyczące jej życia zawodowego i prywatnego. Nie jest tajemnicą, że serce Roxie jest zajęte. W 2022 roku piosenkarka związała się z 27-letnim autorem piosenek Kevinem Mglejem, z którym jeszcze w tym roku weźmie ślub kościelny.