Tak śpiewa Young Leosia BEZ AUTOTUNE'A. Zamknęła usta hejterom?

2022-12-05 13:51
Young Leosia
Autor: fot. Daniel Szura

Właściwie od chwili swojego głośnego debiutu Young Leosia krytykowana jest przez słuchaczy za nadmierne poddawanie swoich wokali obróbce komputerowej. Bezlitośni internauci wyrzucają artystce, że gdyby nie autotune, nie byłaby w stanie nagrać żadnego ze swoich kawałków. Raperka odpowiedziała, publikując nagranie, jak śpiewa a cappella.

Young Leosia zadebiutowała jako w pełni niezależna artystka. Po zerwaniu współpracy z Żabsonem, pod którego skrzydłami stawiała pierwsze kroki w muzyce, jak i całym labelem INTERNAZIOMALE, czołowa polska raperka młodego pokolenia zdecydowała się na wydanie singla CROWD. Houseowy numer spotkał się jednak z bardzo mieszanymi recenzjami. Pod nakręconym do niego teledyskiem pojawiło się wiele niepochlebnych komentarzy, za pośrednictwem których internauci krytykowali najnowsze dzieło Leosi. W pewnym momencie skala krytyki pod CROWD była tak duża, że Young Leosia zdecydowała się na... wyłączenie możliwości zamieszczania komentarzy pod jej nowym wideoklipem. Artystka odniosła się do całej sytuacji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Pamiętajcie, że to nie liczby są najważniejsze. Kiedy widzę jak cały parkiet w klubie buja się do moich kawałków to jest to coś co sprawia radość, której nie da się przełożyć na żadne cyferki :)

Jednym z powodów, dlaczego CROWD spotkało się z takim, a nie innym odbiorem, jest zbyt słyszalny, zdaniem słuchaczy, autotune. Zarzuty, jakoby raperka tuszowała swoje braki wokalne w studiu nagraniowym obróbką komputerową pojawiają się właściwie od chwili jej debiutu. I w tej sytuacji Sara Sudoł zdecydowała się zareagować.

Young Leosia otrzymywała groźby śmierci. Teraz konfrontuje się z hejterami

Young Leosia - pierwszy wywiad o polskim rapie, płycie i fundacji z Matą

Young Leosia bez autotune

Zmęczona ciągłymi zarzutami ze strony publiczności Young Leosia postanowiła udowodnić, że nie wzięła się znikąd i mocno zapracowała na sukces, jaki odniosła. Za debiutancką EP-kę Hulanki Young Leosię nominowano m.in. do nagród Bestsellery Empiku oraz Fryderyk. Na swoim TikToku gwiazda zamieściła nagranie, na którym słychać ją acapella.

Sonda
Słuchasz polskiego rapu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze