Szlachetna Paczka 2019 - harmonogram, baza rodzin, finał. Jak wziąć udział w akcji?

2019-11-18 14:09 A.D.
Szlachetna paczka
Autor: East News Lukasz Kalinowski/East News

Szlachetna Paczka to wyjątkowa akcja, w której każdy z nas może wziąć udział! Wystarczy w grudniu wybrać jedną z potrzebujących rodzin lub osób i stworzyć paczkę, która spełni jej marzenia. Jak prezentuje się tegoroczny harmonogram wydarzenia? Gdzie odszukać bazę rodzin 2019 i kiedy jest finał akcji? Wszystkiego możecie dowiedzieć się, czytając nasz artykuł.

Szlachetna Paczka 2019 - harmonogram, baza rodzin, finał.

Wszystkie te punkty są istotnie ważne dla tych, którzy lubią pomagać, a przed świętami szczególnie czują potrzebę bycia dla innych. Chociaż sami cieszymy się z prezentów, to wiemy, że dużo przyjemniejsze jest dawanie niż branie. Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja, podczas której jest udzielna pomoc najuboższym rodzinom. Każdy z nas może zadecydować komu, w tym roku pragnie pomóc. Zgłaszać mogą się zarówno osoby indywidualne, jak i firmy. Dołączyć możemy na kilka sposobów: wpłacić jednorazową lub comiesięczną darowiznę, kupować produkty od partnerów akcji lub wybrać i obdarować jedną z rodzin z bazy. Można również zostać wolontariuszem i osobiście zaopiekować się jedną z rodzin, pakować prezenty i pomagać w przedświątecznej gorączce.

Na zakończenie akcji odbywa się zazwyczaj gala finałowa. To wyjątkowa okazja, by powiedzieć bardzo głośno i co najważniejsze szczerze: DZIĘKUJĘ tysiącom wolontariuszy, którzy z ogromnym poświęceniem docierali do rodzin w całej Polsce. Kiedy się ona odbędzie?

Szlachetna Paczka 2019 - harmonogram

  • 16.11.2019 - otwarcie bazy rodzin
  • 7-8.12.2019 -  Weekend Cudów – przygotowane paczki dostarczasz do lokalnego magazynu
  • Przez kolejne dni wolontariusze odwiedzają potrzebujące rodziny i zawożą im przygotowane paczki, by trafiły do rodzin jeszcze przed świętami. 

Szlachetna paczka 2019 - baza rodzin

Odmienienie czyjegoś życia jest banalnie prosty. O tym komu chcemy pomóc decydujemy na stronie Szlachetnej paczki w kategorii: WYBÓR RODZINY. Tam zapoznajemy się z potrzebującymi z całego kraju i ich historiami. Wszystkie opatrzone są również informacją o tym jakich produktów potrzebują najbardziej. 

Najnowsze