Sziget

i

Autor: Materiały prasowe

Festiwale 2024

Sziget 2024 - line-up, karnety, data i miejsce wyjątkowego festiwalu

2024-06-18 9:46

Pierwsza edycja Sziget została zorganizowana w 1993 roku jak niewielki muzyczny festiwal. Od tamtego czasu węgierska impreza przekształcił się w jeden z największych festiwali muzycznych w Europie. Każdego roku organizatorzy zapraszają plejadę gwiazd, która na wielu scenach przez sześć dni dba o artystyczne odczucia uczestników. Podczas tegorocznej edycji zobaczymy m.in. Kylie, Sam Smitha, Liama Gallaghera, Toma Odella, Raye czy Editors.

Festiwal Sziget 2024 odbędzie się w dniach 7-12 sierpnia na Wyspie Wolności (Óbuda Island) w Budapeszcie, na Węgrzech. To wydarzenie to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki i sztuki, a także okazja do spędzenia niezapomnianego tygodnia w magicznym otoczeniu.

Sziget

i

Autor: Materiały prasowe

Sziget to nie tylko koncerty, ale także miejsce, gdzie miłość, jedność i wolność są celebrowane. Od ponad 30 lat festiwal przyciąga rocznie pół miliona gości z całego świata, którzy mogą być sobą, bez uprzedzeń i ograniczeń. To jedno z największych, najbardziej otwartych i różnorodnych wydarzeń w Europie, które łączy ludzi w duchu wspólnoty i radości.

Sziget

i

Autor: Materiały prasowe

Sziget 2024 - LINE-UP

Poniżej możecie zobaczyć imponującą listę gwiazd, która wystąpi podczas tegorocznej edycji. Szczegółowy line-up znajdziecie na oficjalnej stronie Sziget - tutaj.

Sziget

i

Autor: Materiały prasowe

Sziget 2024 - bilety i karnety na festiwal

Ceny karnetów prezentują się następująco:

  • na 6 dni - od 279 euro
  • na 3 dni - od 239 euro
  • na 1 dzień - od 85 euro

Organizator oferuje także pole namiotowe, miejsce parkingowe, hotele, hostele i wiele atrakcji. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Należy pamiętać, że impreza odbywa się w pięknym mieście, więc warto zwiedzać! Oto pięć atrakcji, które warto zobaczyć w Budapeszcie podczas festiwalu Sziget:

  • Wyspa Óbudai-sziget. To właśnie na tej wyspie odbywa się festiwal. Oprócz koncertów i występów muzycznych, wyspa oferuje wiele innych atrakcji, takich jak pokazy filmów, warsztaty czy kabarety.
  • Muzyczna fontanna na wyspie: Ta interaktywna fontanna jest jednym z charakterystycznych punktów na wyspie. Woda “tańczy” w rytm muzyki klasycznej, tworząc magiczny efekt.
  • Baszta Rybacka: To urokliwe miejsce z widokiem na Dunaj i Parlament. Baszta jest zbudowana w stylu neoromańskim i oferuje wspaniałe widoki na miasto.
  • Kąpieliska termalne: Budapeszt słynie z licznych źródeł termalnych. Wykorzystaj czas między koncertami na relaks w jednym z kąpielisk termalnych, takich jak Gellért Baths czy Széchenyi Baths.
  • Spacer po Alei Andrássy: Ta elegancka ulica jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacerując po tej wyjątkowej ulicy możesz podziwiać piękne budynki, kawiarnie i sklepy. Nie zapomnij zobaczyć Bazyliki św. Stefana czy Opery Narodowej!

To tylko kilka atrakcji, które oferuje Budapeszt!

Sziget

i

Autor: Materiały prasowe
Czy DARIA ZE ŚLĄSKA chce być raperką? GOŚĆ RADIA ESKA