Szkoła

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

dni wolne

Święta i dni wolne od szkoły październik 2023. TEGO dnia jest szansa na brak zajęć

2023-10-03 10:59

Za uczniami w całej Polsce pierwszy miesiąc nauki. Wrzesień nie obfitował jednak w żadne dni wolne od szkoły. Czy tak samo będzie w październiku? Wiemy, kiedy uczniowie mogą liczyć na odpoczynek od zajęć dydaktycznych. To spore udogodnienie dla milionów Polaków.

Dni wolne od szkoły w październiku 2023 zastanawiają uczniów w całej Polsce. Za dziećmi i młodzieżą ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych pierwszy miesiąc nauki. Wrzesień nie obfitował jednak w żadne dodatkowe okazje do odpoczynku poza weekendami. Czy taki sam los czeka uczniów również w październiku? Nie do końca. Chociaż w kalendarzu roku szkolnego 2023, który został zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz oficjalnie opublikowany na stronie GOV, nie znajdziemy dni ustawowo wolnych od zajęć dydaktycznych, to istnieje spora szansa na to, że uczniowie będą mieć powody do radości. Dyrektorzy placówek oświatowych, poza dniami ustawowo wolnymi od zajęć lekcyjnych, posiadają również dodatkową pulę dni wolnych do rozdysponowania. Na ogół dniami wolnymi od szkoły ogłasza się te, które sąsiadują ze świętami. Pierwsze z nich już na horyzoncie.

Viki Gabor o Opolu, urodzinach i polskim szkolnictwie

Dni wolne od szkoły - październik 2023

Kiedy nie będzie lekcji w październiku? W tym miesiącu nie ma co liczyć na dni ustawowo wolne od zajęć dydaktycznych, jednak jest spora szansa na to, że dodatkowym dniem wolnym okaże się wtorek 31 października.

31 października - wolne od szkoły

Jako że następujący po nim 1 listopada (Wszystkich Świętych) jest dniem ustawowo wolnym od pracy i szkoły, dyrektorzy na ogół decydują się na odwołanie lekcji 31.10. Zaoszczędzony czas uczniowie mogą wykorzystać na pomoc w posprzątaniu grobów czy wcześniejsze wyjechanie z opiekunami w rodzinne strony.