Święta Bożego Narodzenia 2022 - dni wolne. Jak wypadają święta w tym roku?

2022-12-06 18:49
Boże Narodzenie 2022
Autor: pixabay Boże Narodzenie 2022 - w jakie dni wypadają święta?

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, czyli czas rodzinnych spotkań i odpoczynku. Jak co roku pojawia się pytanie w jakie dni wypadają święta i czy będzie okazja zorganizowania sobie dłuższego wolnego. Sprawdź w jakie dni przypada Wigilia, Boże Narodzenie oraz drugi dzień świąt.

W tradycji chrześcijańskiej Święta Bożego Narodzenia to czas upamiętnienia narodzin Chrystusa, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu. Wierni zobowiązani są w tym czasie uczestniczyć w wydarzeniach liturgicznych na cześć Jezusa, który przyszedł na świat, aby umrzeć za nasze grzechy i zbawić ludzkość.

25 grudnia to dzień, kiedy każdy na swój sposób spędza czas, ponieważ jest on ustawowo wolny od pracy. Podobnie z resztą, jak i kolejny - 26 grudnia. Wszyscy jednak już 24 grudnia rozpoczynają świętowanie, zasiadając do uroczystej kolacji, najczęściej w gronie najbliższych. Czy w tym roku możemy liczyć na dłuższe wolne? Zobacz, jak w tym roku układa się kalendarz i kiedy rozpoczynają się święta Bożego Narodzenia.

Święta Bożego Narodzenia 2022 - data i dni wolne

Kodeks pracy przewiduje dni wolne we wszystkie ważniejsze święta, a Boże Narodzenie to czas szczególnie ważny dla Polaków. Każda rodzina posiada swoje tradycje, z których tą najistotniejszą jest spędzenie czasu wspólnie z rodziną. Dłuższe wolne sprzyja tym bliższym i dalszym świątecznym wyjazdom.

W tym roku jednak, święta wypadają bardzo niefortunnie. Wigilia odbędzie się w sobotę, a to oznacza, że pierwszy i drugi dzień świąt wypadają w niedzielę i poniedziałek. Nie możemy zatem liczyć na zbyt długi czas przerwy od pracy.

  • 24 grudnia - sobota - Wigilia
  • 25 grudnia - niedziela - Boże Narodzenie
  • 26 grudnia - drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

Warto jednak pamiętać, że zgodnie z kodeksem pracy, pracodawca jest zobowiązany wyznaczyć nam wolny dzień w przypadku, kiedy dzień ustawowo wolny od pracy przypada w niedzielę - tak jest właśnie z tegorocznym dniem 25 grudnia.

Sonda
Czy spędzisz święta z rodziną?
Zrobiłam FIT kalendarz adwentowy | ESKA XD - Fit vlog #63
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze