Student na zdalnych

i

Autor: Gabrielle CEZARD/SIPA/SIPA/East News

Studia 2021 zdalne, ale na chwilę. Studenci nie kryją rozczarowania

2021-12-14 13:03

Po tym, jak nauka zdalna została oficjalnie ogłoszona dla wszystkich uczniów w Polsce, wielu studentów miało nadzieję, że władze ich uczelni również zdecydują się na zawieszenie zajęć stacjonarnych. W wielu przypadkach tak też się stało, jednak liczba dni zdalnych nie jest satysfakcjonująca.

Zdalne studia 2021 to marzenie wielu studentów. Nadzieje na zawieszenie zajęć stacjonarnych znacznie wzrosły po komunikacie, jaki podczas jednej z konferencji prasowych przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef MZ zapowiedział, że od 20 grudnia uczniowie w całej Polsce przejdą na nauczanie zdalne, które potrwa do 9 stycznia. Na ten moment nie ma jednak planów, by nauka zdalna miała zostać przedłużona. Taką informację przekazał minister edukacji Przemysław Czarnek. Wielu studentów, którzy w październiku wrócili na uczelnie po właściwie półtora roku przerwy, miało nadzieję na to, że ich władze także zdecydują się na wprowadzenie zajęć online. Tak też się stało na wielu uczelniach, jednak bazując na wpisach pozostawionych w mediach społecznościowych, nie wszyscy są zadowoleni. Dla niektórych studentów to za mało. 

Zdalne studia 2021

W przeciwieństwie do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, Ministerstwo Edukacji i Nauki nie wydało rozporządzenia dotyczącego wprowadzenia nauczania zdalnego na uczelniach. O tym, czy będą zdalne decydują wciąż władze poszczególnych placówek. Wielu studentów jest niepocieszonych bądź zaskoczonych podjętymi decyzjami.

Czy mogę prosić o zdalne chociaż na te trzy dni przed świętami? Nie chcę po weekendzie wyjeżdżać na te trzy dni z domu rodzinnego

Do końca roku chodzę na uczelnię, a później w tym tyg. od 03.01 do 09.01 mam zdalne. Gdzie tu logika? - można przeczytać na Twitterze.

Najpopularniejszym z zastosowanych rozwiązań jest jednak nauka zdalna od 18 grudnia do 9 stycznia.  A wy macie zdalne? Dajcie znać w sondzie!

Sonda
Masz zdalne na studiach?
Sara James o Eurowizji Junior 2021. W kim widzi największe zagrożenie?