Strajk nauczycieli od września 2019? Kiedy będzie i czy wakacje są przedłużone?

2019-08-26 14:41 MK
Strajk nauczycieli
Autor: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Strajk nauczycieli był jednym z tematów, który rozgrzewał do czerwoności miliony Polaków w trakcie trwania roku szkolnego 2018/2019. Wielu z nich, wraz z osobistościami świata mediów, popierało pedagogów, zgodnie twierdząc, iż powinni oni zarabiać więcej. Czy rok szkolny 2019/2020 rozpocznie się kolejnym strajkiem nauczycieli? Jeśli tak, to czy uczniowie wszystkich szkół będą mogli cieszyć się dłuższymi wakacjami? Poznajcie szczegóły już teraz na ESKA.pl.

Strajk nauczycieli - wrzesień 2019 zapowiada się równie emocjonująco, co koniec roku szkolnego 2018/2019. Związkowcy zapowiedzieli, że mają w planach wznowienie strajku, który ma na celu zwrócić uwagę rządu i opinii publicznej na ich niewysokie zarobki. Zdaniem działaczy, polski rząd nie wywiązał się z obietnic dotyczących podwyższonych pensji dla nauczycieli. Jak mówią, pedagodzy mają dostawać jedynie kilka dodatków z listy, a i wysokość niektórych z nich jest zbyt niska. Kiedy i czy w ogóle dojdzie do kolejnego strajku nauczycieli?

[AKTUALIZACJA 26.08, godz. 14:30]

26 sierpnia prezes ZNP poinformował, że w dniach 1 - 15 września odbędzie się sondaż. Nauczyciele zdecydują o tym, czy strajk się odbędzie. Żadne dalsze decyzje nie zostaną podjęte przed 16 września.

Strajk nauczycieli - wrzesień 2019

Czy będzie strajk nauczycieli we wrześniu? Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego - Sławomir Broniarz zapowiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą, że jeśli nie dojdzie do porozumienia z Dariuszem Piontkowskim sprawującym funkcję ministra edukacji, strajk nauczycieli zostanie wznowiony. Według jego słów, miałby się on rozpocząć dopiero w październiku, wobec czego, uczniowie nie mogą liczyć na dłuższe wakacje. Zanim to jednak nastąpi, w poniedziałek 2 września ma się odbyć referendum, w którym pedagodzy podejmą decyzję, czy do strajku na pewno dojdzie. Wyniki referendum poznamy do 16 września.

Najnowsze