Śnieżyca

i

Autor: CRAIG LASSIG/AFP/East News

Śnieg i deszcz powrócą! Katastrofalna prognoza pogody

2023-03-20 15:04

W ostatnich dniach można było poczuć wiosnę. Wskaźniki na termometrach pokazały kilkanaście stopni na plusie, a wiosenne płaszcze zastąpiły zimowe kurtki. Niestety, długoterminowe prognozy pogody sugerują, że nie należy ich jeszcze chować. Powiedzenie "w marcu jak w garncu" znajdzie swoje odbicie w rzeczywistości.

Śnieg i mróz powrócą! Najnowsze prognozy pogody na przełom marca i kwietnia 2023 budzą lęk. Po długotrwałym ochłodzeniu do Polski nadciągnęła fala ciepłego powietrza z południa naszego kontynentu. Na termometrach ponownie zobaczyliśmy dodatnie wartości, a opady deszczu ustąpiły miejsca promieniom słońca. Synoptycy sugerują jednak, żeby nie chować zimowych kurtek, szalików oraz czapek. Zima nie powiedziała bowiem ostatniego słowa, a przysłowia takie jak "w marcu jak w garncu" czy "kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata" znajdą swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Przed nami kilka dni wiosennej aury. Eksperci prognozują, że do 27 marca będziemy cieszyć się dwucyfrowymi temperaturami na plusie. Nie zabraknie jednak opadów deszczu. Te spodziewane są już od 24.03. Przełom marca i kwietnia ma jednak przynieść załamanie pogody. Wartości na termometrach mocno spadną, a nocami chwyci mróz. Na horyzoncie widać także śnieg!

Koszmarna prognoza pogody na Wielkanoc 2023. O wiosennej aurze można pomarzyć!

Jakie piosenki królują na polskich ulicach? | Dokończ piosenkę Best off

Przełom marca i kwietnia 2023 - powrót zimy

Informacje podawane przez portal twojapogoda.pl nie napawają optymizmem. Jak zapowiadają jego redaktorzy, na przełomie marca i kwietnia czeka nas powrót zimy. Temperatury w całej Polsce ponownie spadną do zaledwie kilku stopni powyżej zera. Nocami chwyci mróz! Najcieplej, bo około 10 stopni, będzie na zachodzie. Na północym-wschodzie tradycyjnie najzimniej. W najcieplejszym momencie dnia mieszkańcy tamtejszych regionów mogą spodziewać się 2 stopni.

Sonda
Pogoda długoterminowa - czy wierzysz w jej skuteczność?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE