Slang młodzieżowy 2019 - QUIZ część 3! Adios, crush, brzuchy, fiki - czy znasz język nastolatków?

2020-01-07 16:15
Młodzież
Autor: Marek Szandurski/East News

Młodzieżowy slang rozwija się w szkołach błyskawicznie, a każdego roku pojawiają się nowe, zaskakujące określenia. Slang szkolny charakteryzuje się tym, że znaczenia słów mogą zmieniać się w każdym dziesięcioleciu. W Polsce wiele określeń zaczerpniętych jest z języka angielskiego, a czasem i innych slangów środowiskowych np. więziennego. Czy potrafisz odgadnąć, co znaczą słowa rodem ze szkolnych ławek?

Slang młodzieżowy. Sprawdź czy znasz znaczenie wszystkich słów. Czasami wystarczy DOBRZE POSŁUCHAĆ

Bycie nastolatkiem to wspaniała sprawa. Nie musisz martwić się problemami takimi jak utrzymanie domu czy praca. Masz też dużo czasu na spędzanie go z przyjaciółmi, zakochujesz się po raz pierwszy, a przed tobą ciągle całe życie! By pokazać te różnice między młodymi a dorosłymi, nastolatkowie sięgają między innymi po slang. Ci, którzy lata szkolne mają już za sobą, mogą mieć problem ze zrozumieniem niektórych zwrotów. Ich znajomość przydaje się jednak podczas korzystania z internetu czy słuchania współczesnej muzyki. Jak sobie z tym poradzić? Możecie śledzić fora, próbować nagabywać swoje młodsze rodzeństwo lub po prostu odpuścić. Są jednak inne sprawdzone sposoby na jego opanowanie. Na ESKA.pl przygotowaliśmy quiz, który pomoże wam sprawdzić, czy wciąż jesteście na czasie z rozumieniem języka nastolatków. Co trzeba zrobić? To nic trudnego! Wystarczy, że odpowiecie na kilka prostych pytań. Pod koniec testu możecie sprawdzić również waszą punktację i poprawne odpowiedzi. Powodzenia!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze