Sklepy otwarte 6.10.2019. Czy 6 października to niedziela handlowa? Gdzie na zakupy?

2019-10-06 16:05 A.D.
Ziemniaki
Autor: East News / PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Ograniczenie handlu w niedziele obowiązuje od dłuższego czasu. Mimo to nadal duża część Polaków ma wątpliwości, kiedy mogą robić zakupy, a kiedy nie. We wrześniu, tak jak w pozostałych miesiącach, niedziela handlowa występuje tylko raz. Czy 6 października sklepy będą otwarte? Gdzie tego dnia zrobimy zakupy? Tego dowiecie się już teraz na ESKA.pl

Czy 6.10 jest niedziela handlowa? Warto zadać sobie takie pytanie, gdyż zakaz handlu został rozszerzony na niemal wszystkie niedziele w 2019 roku. W 2018 placówki handlowe były czynne w dwie niedziele w miesiącu - pierwszą i ostatnią. Od 2019 roku w każdym miesiącu jest już tylko jedna niedziela, która nie została objęta zakazem handlu. Czy 6 października zrobimy zakupy w sklepach i supermarketach? 

Zobacz też: Horoskop na październik 2019 - czy zakochasz się jesienią? Rak, Lew, Baran, Waga [WSZYSTKIE ZNAKI ZODIAKU]

Niedziela 6.10.2019 - gdzie zrobimy zakupy? 

W myśl ustawy o zakazie handlu w niedziele, zakupy możemy robić tylko w jedną, ostatnią niedzielę miesiąca. Najbliższa niedziela – 6.10.2019 taką nie jest. Oznacza to, że sklepy będą zamknięte. Zakupy zrobić możemy u lokalnych przedsiębiorców i na stacjach benzynowych. Kina, teatry i restauracje pozostają czynne. 

Najnowsze