Shawn Mendes obchodzi rocznicę. 6 lat od premiery hitu, który rozpoczął jego światową karierę

2021-05-06 10:23 Adrian Rybak
Shawn Mendes
Autor: face to face/FaceToFace/REPORTER

Shawn Mendes to jedna z największych gwiazd muzyki pop. Aktualnie uważany jest za pioniera w gronie mężczyzn i porównywany jest z Justinem Bieberem. Jego światowa kariera zaczęła się 6 lat temu, kiedy wyszedł jego pierwszy międzynarodowy hit. To singiel z jego debiutanckiego albumu. Pamiętacie tę piosenkę?

Shawn Mendes przez wielu uznawany jest za następcę Justina Timberlake'a jako książę popu. Wiele jego piosenek odniosło międzynarodowy sukces. Jego najpopularniejsze utwory to między innymi There's Nothing Holdin' Me Back, Treat You Better, Lost In Japan czy Señorita w duecie ze swoją aktualną partnerką Camilą Cabello. Jego pierwszy singiel to Life of the Party z jego debiutanckiego albumu Handwritten. Jednak ta piosenka nie odniosła wielkiego sukcesu. Później pojawił się kawałek Something Bad i rezultat był podobny. Dopiero trzeci kawałek z pierwszej płyty Shawna Mendesa stał się przebojem i przyniósł mu popularność na całym świecie. Mowa o piosence Stitches. Dotarła na czwarte miejsce prestiżowego notowania Billboard 100 i rozbrzmiewała w rozgłośniach radiowych na całym świecie. Premiera Stitches odbyła się 5 maja 2015 roku, a więc minęło już 6 lat odkąd Shawn Mendes jest gwiazdą. 

Shawn Mendes kiedyś i dziś

Shawn Mendes - płyta Handwritten

Handwritten to debiutancki album Shawna Mendesa, który ukazał się 15 kwietnia 2015 roku. To właśnie na tym krążku znalazł się przebojowy numer Stitches, który był trzecim singlem promującym płytę. Czwartym był natomiast jeszcze większy przebój - I Know What You Did Last Summer. To pierwsza piosenka Shawna w duecie z Camilą Cabello.

Shawn Mendes i Camila Cabello

Shawn Mendes i Camila Cabello to aktualnie jedna z najpopularniejszych par na świecie. O ich związku zaczęto mówić głośno po premierze piosenki Señorita. Chemia na scenie była tak przekonująca, że zaczęto podejrzewać, że są parą. Z czasem Shawn i Camila potwierdzili te spekulacje. Są razem już minimum 2 lata.

Najnowsze