Saint Petersburg - nad jaką zatoką leży? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

2019-04-24 14:39
Milionerzy
Autor: milionerzy.tvn.pl

Nad jaką zatoką leży Saint Petersburg? Na takie pytanie musiał znać odpowiedź jeden z uczestników teleturnieju Milionerzy. Czy mężczyzna poradził sobie z tym podchwytliwym pytaniem? Tego dowiemy się w odcinku, ale już teraz możecie sprawdzić, która z odpowiedzi jest poprawna.

Saint Petersburg ma ćwierć miliona mieszkańców i leży... Takie pytanie w środę, 24 kwietnia usłyszał jeden z uczestników programu Milionerzy. Hubert Urbański dodatkowo przeczytał cztery możliwości, z których tylko jedna była poprawna. Możliwe odpowiedzi brzmiały: A) nad Zatoką Fińską B) nad Zatoką Meksykańską C) nad Zatoką Gdańską D) nad Balatonem. Co byście zaznaczyli?

Nad jaką zatoką leży Saint Petersburg? Odpowiedź

Dla Pana Bartłomieja pytanie o Saint Petersburg wcale nie było łatwe. Gracz drogą eliminacji chciał zaznaczyć poprawną odpowiedź, jednak pojawiła się wątpliwość. Mężczyzna postanowił wykorzystać koło ratunkowe pół na pół. Czy było warto i uczestnik wybrał ostatecznie prawidłową odpowiedź? O tym przekonamy się 24 kwietnia o godz 20:55! 

W pierwszej chwili Saint Petersburg z pytania można pomylić z rosyjskim Sankt Petersburgiem. Chodzi jednak o Saint Petersburg leżący w Stanach Zjednoczonych, w stanie Floryda. Miasto położone jest nad Zatoką Tampa inaczej zwaną Zatoką Meksykańska. Poprawna jest więc odpowiedź B.

Najnowsze