Ranking FIFA: miejsce Polski przed meczem z Niemcami. Więcej szczegółów na ESKA.pl!

2015-09-04 11:47

Tuż przed meczem eliminacyjnym do Euro 2016 z Niemcami reprezentacja Polski spada w rankingu FIFA o jedną pozycję. W czołówce zestawienia znalazły się takie drużyny jak Niemcy, Argentyna, Brazylia, Kolumbia i Belgia. Kto oprócz tych drużyn nas wyprzedził? Którą pozycje obecnie zajmujemy? Sprawdź szczegóły i aktualny ranking na Eska.pl.    

Po sześciu meczach eliminacyjnych do Euro 2016 reprezentacja Polski z dorobkiem 14. punktów zajmuje pierwszą pozycję w grupie D! Tuż za naszymi plecami z dorobkiem 13. punktów są nasi rywale w meczu, który odbędzie się 4 września 2015 we Frankfurcie nad Menem – Niemcy!

Zmiany w Rankingu FIFA:

Tuż przed pierwszym gwizdkiem ukazał się najnowszy Ranking FIFA, w którym spadamy na 34. pozycje. Reprezentacja Polski w przedostatnim zestawieniu zajmowała 33. lokatę. Wyliczenia FIFA są bardzo dokładne i skrupulatnie liczone od kilkunastu lat. Takie notowanie ma pomóc oszacować realne szanse danej drużyny. Najwyższa pozycja, jaką kiedykolwiek zajęła Polska, to numer 16. Miało to miejsce w 2007 roku za czasów, gdy trenerem był Holender – Leo Benhakker.  

W ‘pierwszej piątce’ aktualnego zestawienia uplasowały się takie drużyny jak:

1. Argentyna

2. Belgia

3. Niemcy

4. Kolumbia

5. Brazylia

Warto dodać, że punkty do rankingu doliczane są z ostatnich 4 lat! 

Jakie szanse mamy w piątkowym meczu z Niemcami?

Po pierwszym meczu eliminacyjnym z naszymi zachodnimi sąsiadami nasza reprezentacja nie jest spisana na straty. Przypomnijmy, iż rok temu na Stadionie Narodowym w walce o Euro 2016 zwyciężyliśmy 2:0! Nasza reprezentacja z dorobkiem 764 punktów ex-aequo z Ekwadorem zajmuje 34. pozycje. A tymczasem zadajemy pytanie, czy znów wygramy z trzecią drużyną świata? Nie ma takiej możliwości, że NIE! No Way No! 

 

Gdzie oglądać mecz? Sprawdź >>> TUTAJ

 

RW