Rafał Brzozowski

i

Autor: VIPHOTO/East News

Rafał Brzozowski już kiedyś otarł się o reprezentowanie Polski na Eurowizji. Pamiętasz jego występ?

2021-05-20 11:36

To będzie wielki dzień dla Rafała Brzozowskiego. Już w czwartek 20 maja wokalista zawalczy o awans do finału Konkursu Piosenki Eurowizji 2021. To jednak nie pierwszy raz, kiedy będzie próbował zdobyć serca eurowizyjnych fanów. W 2017 roku Rafał Brzozowski otarł się o możliwość reprezentowania Polski w największym konkursie muzycznym na świecie.

Rafał Brzozowski na Eurowizji 2021 - ta informacja zaskoczyła wszystkich eurowizyjnych fanów, którzy obstawiali, że nasz kraj ponownie reprezentować powinna zwyciężczyni dziesiątej edycji show The Voice of Poland Alicja Szemplińska. Ze względu na sytuację epidemiologiczną Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 został odwołany, przez co 18-latka nie mogła zaprezentować swojego talentu przed wielbicielami wydarzenia z całego świata. O tym, że to Rafał Brzozowski poleci do Rotterdamu zadecydował polski nadawca, czyli Telewizja Polska. Wokalista znany z hitu Tak blisko na co dzień współpracuje z TVP. Widzowie mogli podziwiać go między innymi w roli prowadzącego programy Koło Fortuny, Jaka to melodia? oraz letnią serię koncertów Lato, Muzyka, Zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki. Teraz Rafał będzie próbował zdobyć względy nie tylko polskiej, ale i europejskiej publiczności. Już 20 maja artysta zawalczy o awans do finału Eurowizji z piosenką The Ride. Nie wszyscy pamiętają o tym, że w przeszłości Rafał Brzozowski starał się o możliwość reprezentowania naszego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji. 

Kulisy Eurowizji 2021. Próba Rafała Brzozowskiego i jego ekipy w środę 19 maja

Rafał Brzozowski na Eurowizji

W 2017 roku Rafał Brzozowski był jednym z uczestników krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Wokalista zaśpiewał wtedy utwór Sky Over Europe. I choć jego występ nie spotkał się z najcieplejszym przyjęciem ze strony publiczności zgromadzonej w studiu telewizyjnym, to dzięki głosom jurorów i telewidzów uplasował się na drugim miejscu zestawienia. Lepsza okazała się jedynie Kasia Moś, która w maju 2017 roku poleciała do Kijowa, by reprezentować nasz kraj z piosenką Flashlight.

Quiz. Eurowizja 2021. Co wiesz o polskim reprezentancie Rafale Brzozowskim?

Pytanie 1 z 10
Jaki sport w młodości trenował Brzozowski?