QUIZ STOLICE KRAJÓW EUROPY 2024. Mniej niż 2 błędy i jesteś chodzącym atlasem!

i

Autor: Tomasz Lina/East News QUIZ STOLICE KRAJÓW EUROPY 2024. Mniej niż 2 błędy i jesteś chodzącym atlasem!

TEST WIEDZY

QUIZ STOLICE KRAJÓW EUROPY 2024. Mniej niż 2 błędy i jesteś chodzącym atlasem!

2024-06-11 7:55

Quiz stolice krajów Europy 2024 rozwiążą poprawnie osoby, które interesują się kulturą Starego Kontynentu, lub po prostu geografią. Tego typu quiz ze stolic świetnie sprawdzi waszą wiedzę i pokaże, czy uważaliście na lekcji w szkole. W sumie mamy 44 stolice państw niepodległych, a my postanowiliśmy zapytać was o 13 z nich. Jednak, nie tylko o przyporządkowanie stołecznego miasta do kraju nam chodzi. Ważne jest też wykazanie się wiedzą z obszaru herbu danej stolicy. Ile punktów uda się wam zdobyć? Trudny quiz stolice krajów Europy 2024 online czeka na was!

QUIZ stolice krajów Europy 2024 kompleksowo sprawdzi waszą wiedzę, a jednocześnie będzie stanowić świetną naukę dla osób, które zapomniały o poszczególnych miastach stołecznych. Przygotowany przez nas quiz stolice Europy 2024 rozwiążecie w trzy, a może cztery minuty i popełnienie dwóch błędów nie będzie wstydem. Poniższy test wiedzy zawiera trzynaście pytań. Nie pytamy o tradycje, kultury i prezydentów państw Starego Kontynentu. Aczkolwiek nie od dziś wiadomo, że zabytki, takie jak katedry, pałace czy zamki, to coś z czego słynie Europa. Żyjemy też na kontynencie, który ma bardzo bogatą historię, a jednocześnie bardzo szybko się rozwija. Odpowiedzcie prawidłowo na te pytania już teraz! Życzymy powodzenia.

QUIZ. 100 pytań ze wszystkiego. Mniej niż 19 błędów, jesteś chodzącą encyklopedią!

Europa da się lubić: Tak po latach wyglądają gwiazdy programu! Jak zmienili się Steffen Moeller, Kevin Aiston i Elisabeth Duda?

QUIZ stolice Europy. Poziom arcytrudny i tylko najmądrzejsi zdobędą 13/13!

Pytanie 1 z 13
Fontanna di Trevi znajduje się w stolicy:
Listen on Spreaker.