QUIZ. Powiedzonka z PRL-u. Czy pamiętasz odzywki z komuny? Sprawdź pamięć 9.01.2024

i

Autor: Bartlomiej Magierowski/East News QUIZ. Powiedzonka z PRL-u. Czy pamiętasz odzywki z komuny? Sprawdź pamięć 9.01.2024

TEST WIEDZY

QUIZ. Powiedzonka z PRL-u. Czy pamiętasz odzywki z komuny? Sprawdź pamięć 17.07.2024

2024-07-17 8:18

Quiz powiedzonka PRL 17 lipca 2024 pobudzi wasze komórki, a przy tym wszystkim doskonale sprawdzi pamięć. Wiele zwrotów, określeń, metafor, czy haseł uznawanych było za mądrości ludowe i co ciekawe, niektórych z nich używacie do dziś nie zdając sobie z tego sprawy. Jakie teksty PRL pamiętacie? Które kultowe odzywki najbardziej utkwiły w waszej pamięci? A może potraficie dokończyć trzynaście z nich i zdobędziecie komplet punktów? Sprawdźcie już teraz!

Quiz powiedzonka z PRL doskonale sprawdzi waszą wiedzę i jednocześnie pamięć, która często płata figla. Ile pamiętacie z dawnych lat? To jest ten moment, by to sprawdzić! Kultowe teksty PRL znają głównie ludzie urodzeni do 1980 roku, ale każdy może wykazać się ich znajomością. Powiedzenia, czy też odzywki za komuny cieszyły się dużą popularnością. Używało się ich w pracy, podczas strajków, czy nawet wieczornych degustacji ze znajomymi. Często jednak trzeba było uważać z publicznym wygłaszaniem poszczególnych haseł, gdyż mogły się one nie spodobać władzy. Jak dobrze pamiętasz powiedzonka z PRL? Sprawdź pamięć 17 lipca 2024 i zdobądź komplet trzynastu punktów.

Quiz 100 pytań z wiedzy ogólnej. 82/100 oznacza, że masz umysł doskonały! Nie dasz rady

Motoryzacyjne klasyki PRL na szczecińskiej Łasztowni

Kultowe powiedzonka z PRL. Jeśli pamiętasz wszystkie jesteś geniuszem!

Pytanie 1 z 13
Dokończ kultowe zdanie PRL: Literaci do pióra, studenci do nauki, a...
Listen on Spreaker.