Quebonafide - Romantic Psycho: album to podróż do przeszłości bez zapinania pasów

2020-03-26 19:45 RW
Quebonafide - Romantic Psycho: album to podróż do przeszłości bez zapinania pasów
Autor: rw Quebonafide - Romantic Psycho: album to podróż do przeszłości bez zapinania pasów

Zmiana wizerunku, głośna akcja promocyjna, zapowiedź koncertów i ostatecznie tygodnie czekania na płytę Romantic Psycho. Quebonafide nową dekadę rozpoczął z mocnym uderzeniem - być może nawet to było najmocniejsze tupnięcie ostatnich lat w polskiej muzyce rozrywkowej. Album Romantic Psycho nabyć można było wyłącznie w przedsprzedaży. 25 marca raper wysłał krążki, a dzień później pojawiły się one w domu każdego fana.

Quebonafide - Romantic Psycho: album jeszcze przed premierą rozbił bank. Stało się za sprawą tytułowego singla, za sprawą którego artysta rozlicza się z dawnymi czasami. Przyczynił się do tego również numer Przytobie, ale przede wszystkim kawałek Jesień, nagrany we współpracy z Natalią Szroeder. To właśnie teledysk do tego ostatniego w miesiąc przekroczył barierę dziesięciu milionów wyświetleń na YouTube. 26 marca 2020, czyli w dniu, gdy preorder trafił do domu każdego, kto go zamówił, stało się wszystko jasne. Trzy pierwsze utwory, to swego rodzaju zapowiedź 42-minutowej podróży, w jaką zabiera nas artysta. Quebo pokazuje nam swoje podziemie, czasy, gdy wygrywał bitwy freestyle'owe, gdy współtworzył projekt Yochimu, gdy bity tworzyło się na średnio zaawansowanym sprzęcie, gdy jakość utworów była bardzo niska. Słuchając Romantic Psycho można odnieść wrażenie, że ma się do czynienia z niedokończoną, ale dobrze wykonaną pracą. Coś jak kawałki w wersji demonstracyjnej. Dla kogo jest płyta Romantic Psycho? Dla młodych osób, które chcą dowiedzieć się, jak naprawdę brzmiał odschoolowy hip-hop. Dla dojrzałego fana tego gatunku, który chce powspominać dawne czasy. 

Quebonafide - Romantic Psycho: album

Płyta Romantic Psycho zaskoczyła fanów, ale również wykonawcę utworu Biblioteka Trap, Matę. Na krążku znalazła się bowiem piosenka zatytułowana Jeep, z którą związana jest ciekawa historia. Mata, dokładnie sześć lat temu, wysłał jedną z pierwszych produkcji do jednego podziemnego rapera z Ursynowa. Jak przekonuje, bardzo zależało mu na tej współpracy, a sam bit robił bardzo długo. Swoją drogą uważa, że to najlepszy bit, jaki w życiu zrobił. Co się stało? Dokładnie na tym samym bicie, kilka tygodni temu nagrał piosenkę z jednym ze swoich największych idoli, Quebonafide. To dowód na to, by nigdy nie przestawać wierzyć. 

Zastanawiacie się, czy nowa płyta Quebonafide - Romantic Psycho online będzie udostępniona? Musimy was zmartwić, ponieważ raper tydzień przed premierą zapowiedział na InstaStories, że krążek dostępny był wyłącznie w przedsprzedaży. Potwierdził też, że ani jedna sztuka nie będzie dotłoczona, a co więcej materiał nie pojawi się w cyfrowych sklepach muzycznych. 

Quebonafide - Romantic Psycho: TRACKLISTA

 1. Romantic Psycho ft. Taco Hemingway
 2. Jesień ft. Natalia Szroeder
 3. Przy tobie
 4. Jezus z Rio ft. Dwight Eisenhower
 5. Spiel des Jahres ft. TPWD
 6. Zarys, szkic
 7. Casino Royale ft. Chips
 8. Pieniążki ft. Zbyt Mocne
 9. Nie rozumie, nie rozumuje
 10. Frustracja ft. Graba
 11. Koreański grill ft. Rapa Nui
 12. Kurde najs ft. Taco Hemingway
 13. Złote maliny ft. Kukon
 14. 11 Pułk ft. Kamil DSP
 15. Noc
 16. Saigon 1955 ft. Kamix, Denis, DJ Moyes
 17. Jeep ft. Mata
 18. Outro ft. Bogaty Ziomek Tomba
Najnowsze