Burza magnetyczna 2023.

i

Autor: CANVA

Przerażająca burza magnetyczna uderzy w ziemię. Dlaczego i co to oznacza?

2023-01-19 16:24

Burza magnetyczna uderzy w ziemską atmosferę, a 19 i 20 stycznia jej skutki mogą być szczególnie odczuwalne! Najbardziej ucierpią osoby wrażliwe na wszelkiego rodzaju zmiany pogodowe. Kolejne takie zjawisko może pojawić się jeszcze w tym miesiącu. Jakie objawy mogą wystąpić? Czym jest burza magnetyczna oraz czy jest ona groźna?

Czym jest burza magnetyczna? Jakie objawy może wywoływać? Burza magnetyczna to niezwykle fascynujące zjawisko, które występuje jako konsekwencja burz słonecznych. Zwykle nie trwają one długo, najczęściej około dwóch dni, bądź minimalnie dłużej. Tak też ma być podczas pierwszej takiej w 2023 roku. Jej skutki będą odczuwalne dla ludzi 19 i 20 stycznia. Na następną wcale nie trzeba będzie długo czekać, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż uderzy w atmosferę ziemską jeszcze 26 stycznia. Ze względu na nią, w wielu miejscach można się teraz cieszyć przepiękną zorzą polarną, są to m.in. Alaska oraz Szkocja.

Pełnia Księżyca 2023 - kiedy wypadają? Przed nami wyjątkowy rok! [KALENDARZ]

Zarobki polskich youtuberów [FRIZ, GIMPER, REVO] | ESKA XD - Radio Eska #65

Czym jest burza magnetyczna?

Mianem burzy magnetycznej określa się nagłe i bardzo intensywne zmiany pola magnetycznego. Są spowodowane tzw. koronalnymi wyrzutami masy słonecznej. Zwykle nie mają one większego wpływu na ziemię. Wiadomo, że dzięki nim mogą pojawić się zorze polarne. Jeśli jednak w obecnych czasach mielibyśmy do czynienia z naprawdę silnym przypadkiem, nastąpiłaby światowa katastrofa, ze względu na jej powiązanie z sieciami energetycznymi.

Zima powróci i szybko nie odejdzie! Długoterminowe prognozy pogody szokują

Burza magnetyczna - objawy

Burza magnetyczna wiąże się z zorzami polarnymi i zakłóceniami energetycznymi. To również negatywne skutki dla ludzkiego zdrowia. Możesz je odczuwać, jeśli ciężko znosisz wszelkiego rodzaju zmiany pogody. To nie tylko nudności czy zawroty głowy, dodatkowo dochodzi bezsenność, problemy z ciśnieniem oraz nasilenie objawów wszelkiego rodzaju chorób przewlekłych.

Sonda
Interesują Cię zjawiska astronomiczne?

? Jan Pirowski z Radia ESKA gościem podcastu Gabrysi Gargaś!

Posłuchaj rozmowy znanej pisarki z radiowym ciachem - o emocjach, zmianach i wyzwaniach!

Listen on Spreaker.