Gazetka promocyjna z 1997 roku

i

Autor: Canva, zdjęcie z "Super Expressu" z 1997 roku

zaskoczenie

Przejrzeliśmy gazetę z 1997 roku. Tak wyglądały ceny produktów spożywczych!

2025-06-18 16:25

Jak wyglądały ceny w 1997 roku? Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Polsce wynosiło wtedy 1 061,93 zł. Co można było kupić za taką kwotę? Zajrzyjmy do promocyjnej gazetki nieistniejącej już sieci sklepów MarcPol z maja 1997 roku. Reklama przyciąga uwagę hasłem "Ceny stanęły na głowie". Sprawdźcie, ile kosztował sok Cappy i ile płacono za kilogram cukru.

Zewsząd słyszymy o tym, jak bardzo jest drogo. Trudno dziś pójść do sklepu i nie wydać kilkudziesięciu złotych, kupując właściwie tyle, co nic. I to wcale nie porywając się na najdroższe produkty, a korzystając z promocji. Wiele osób, chcąc zaoszczędzić i uniknąć zdenerwowania przy kasie, porównuje ceny w popularnych dyskontach i z wyprzedzeniem planuje zakupy, by nie przepłacać. Jak wyglądały ceny podstawowych produktów, takich jak cukier, papier toaletowy czy proszek do prania w 1997 roku? Przejrzeliśmy stare wydanie "Super Expressu" z wkładką promocyjną nieistniejącej już sieci sklepów MarcPol. Polskie przedsiębiorstwo handlowe działało na rynku od 1988 do 2016 roku i nigdy nie uchodziło za najtańsze. Reklamodawcy zapewniali jednak, że "ceny stanęły na głowie", wskazując na produkty w promocji. Niektóre z nich zniknęły ze sklepowych półek. Inne natomiast do dziś są używane w milionach polskich domów!

Promocje w Biedronce na nowy tydzień. Produkty na grilla, masło i słodycze w niskich cenach

POLSAT HIT FESTIVAL - Edyta Górniak

Tyle płaciliśmy za produkty w 1997 roku! [Gazetka MarcPol z 27.05.97]

Promocje z gazetki promocyjnej MarcPol, która znalazła się w jednym z wydań "Super Expressu" z maja 1997 roku, są fascynującym świadectwem codziennego życia Polaków sprzed blisko trzech dekad. Ceny są wyraźnie niższe niż dziś, a wiele marek - mimo upływu czasu - nadal gości w polskich domach. Oto przykładowe ceny:

  • papier toaletowy, 8 sztuk: 4,59
  • proszek Persil, 2,7 kg: 13,99
  • szampon do włosów z Palette: 6,45
  • farba do włosów z Palette: 7,45
  • sok Cappy 1 l: 2,95
  • woda Dobrawa 1,5 l: 1,39
  • rodzynki 100 g: 0,65
  • makaron Malma 500 g: 1,99
  • kiełbasa grillowa 1 kg: 6,99
  • mleko UHT 3,2%: 1,45
  • jogurty DAF 150 g: 0,99
  • cukier 1 kg: 1,65