PRO8L3M - piosenka i płyta Fight Club z mocnymi gośćmi! [TRACKLISTA, GOŚCIE, PREMIERA]

i

Autor: Piotr Pytel PRO8L3M - piosenka i płyta Fight Club z mocnymi gośćmi! [TRACKLISTA, GOŚCIE, PREMIERA]

PRO8L3M - piosenka i płyta Fight Club z mocnymi gośćmi! [TRACKLISTA, GOŚCIE, PREMIERA]

2021-03-19 13:33

PRO8L3M zaskakuje potężną listą gości nadchodzącego albumu Fight Club. Czołówka sceny na jednej płycie, która zostanie wydana w regularnym wydaniu i dwóch unikalnych wersjach. Co trzeba wiedzieć o wydawnictwie? Jak wygląda lista gości płyty Pro8bl3m? Poznajcie szczegóły już teraz!

PRO8L3M - płyta Fight Club zaskoczy nawet największych fanów projektu. Już pierwsza współpraca duetu z Brodką była sporą niespodzianką, a teraz czas na kolejne. Miał być mixtape, a będzie kolejny pełnoprawny album, w zupełnie niecodziennej dla PRO8L3M konwencji. Fight Club to przełomowe  dla zespołu wydawnictwo, na którym duet całkowicie zmienia dotychczasową formułę solowego rapu Oskara i konsekwentnej, samowystarczalnej produkcji muzycznej Steeza.

PRO8L3M - płyta Fight Club: GOŚCIE

Liczba gości, których usłyszymy na albumie Fight Club imponuje. To przekrój najciekawszych artystów sceny - od muzyki rozrywkowej, przez alternatywę po mocne osobowości i największe indywidualności sceny rapowej, w zaskakujących połączeniach. Dawid Podsiadło, Pezet, Brodka, Kaz Bałagane, Sokół, Vito Bambino, Paluch, Szpaku, Młody Dron, Wilku, Ero, Kukon, oraz świeże odkrycie CatchUp. To wokaliści, wokalistki i raperzy odpowiedzialni zarówno za zwrotki, jak i refreny. Grono producentów, których zespół zaprosił do muzycznej kolaboracji w warstwie brzmieniowej to: Duit, The Returners, Szamz, Luxon, a także turntablista DJ Ben.

RAP 20 w Radiu ESKA - zagłosuj na najlepsze hip-hopowe utwory >>

Takie zestawienie nie mogło zaowocować niczym innym niż najbardziej eksperymentalną dotychczas na wszystkich płaszczyznach płytą PRO8L3M-u. Na tej płycie nie ma zasad. Fight Club to mieszanka wybuchowa. Są tu numery każdej maści. Uliczne, bujające, trueschool’owe, reggeaton’owe, szalone i trapowe, drillowe, dramatyczne, przebojowe ale także rapowe ballady.

Nowości Muzyczne 2021 - imprezowe kawałki podnoszą temperaturę na koniec zimy!

PRO8L3M - płyta Fight Club: tytuł

Zbieżność tytułu z kultowym filmem Davida Finchera i książką Chucka Palahniuka jest nieprzypadkowa. Duet nie po raz pierwszy czerpie inspirację dla własnej twórczości ze świata ekranu. Na Fight Clubie PRO8L3M porzuca zasady tak jak bohaterowie znanego tytułu. Jednocześnie zgłębia sens i znaczenie kręgów, w których jako mniejsze i większe grupki i grupy, jako społeczeństwo żyjemy. Zasad, schematów i modeli naszego funkcjonowania w życiu. To właśnie niepisane i niewymawiane nigdy reguły obowiązujące w kręgu. A może właśnie warto zacząć jednak o tym głośno rozmawiać, porzucić tabu i zobaczyć co się wydarzy, kiedy wszyscy zdamy sobie sprawę, że nieświadomie jesteśmy uczestnikami zbiorowych iluzji? Przestać podążać tymi schematami, wyjść z nich i olać zasady? Swoim ósmym wydawnictwem zespół pokazuje, że umie to robić. 

PRO8L3M - płyta Fight Club: kiedy premiera?

Kiedy premiera płyty Fight Club? Album pojawi się premierowo 30 marca. 11 dni przed premierą zespół zaprezentował tytułowy singiel Fight Club.

PRO8L3M - piosenka Fight Club

PRO8L3M w singlu Fight Club robi to, czego nikt się po nich nie spodziewał, używa autotune'a aby przewrotnie wejść w kontekst plastikowego świata i pogoni za nonsensem, obnażanych w numerze.

Pro8l3m - płyta Fight Club: TRACKLISTA

W lutym PRO8L3M miał w planie zaprezentować Block Party Mixtape, wydawnictwo będące ukłonem w stronę fanów, którym pandemia SARS-CoV-2 uniemożliwiła odwiedzenie serii zainicjowanych przez zespół koncertów pod szyldem Block Party w minionym roku. Od początku swoich założeń miał być pierwszym w dyskografii zespołu projektem, w którym większy udział będą mieli goście - zarówno uczestnicy trasy festiwalowej, jak i artyści, z którymi współpraca stanowi zupełne zaskoczenie. W trakcie pracy nad materiałem koncepcja ewoluowała na tyle, że zespół zdecydował się rozszerzyć projekt do formuły albumowej i przesunąć datę premiery. Dla fanów, którzy bilety na trasę koncertową Block Party wymienili na pre-order nowego wydawnictwa, zespół przygotował wyjątkową, limitowaną edycję oraz zestaw elementów, który ma na celu wynagrodzić brak wydarzenia koncertowego. Edycja dla posiadaczy biletów na Block Party będzie zawierała aż cztery ekskluzywne utwory, które nie będą dostępne w regularnej wersji. Fani, którzy zamówili niezależnie pre-order wydawnictwa, mogą spodziewać się z kolei trzech specjalnych utworów.

 1. Witamy, witamy, witamy
 2. GeForce ft. Kaz Bałagane & Szpaku
 3. Strange Days
 4. A2 ft. Paluch & Luxon
 5. Del Fin Esc Abort ft. Młody Dron & Szamz
 6. Ziemia Obiecana ft. Kukon, PIH & The Returners
 7. Animal Planet ft. Ero & WDZ
 8. Zombie ft. Sokół & Duit
 9. NASCAR ft. CatchUp & Pezet
 10. Fight Club
 11. Freon ft. Dawid Podsiadło & Duit
 12. Żar ft. Brodka
 13. V
 14. Adios

UTWORY EKSKLUZYWNE / EDYCJE SPECJALNE - POSIADACZE BILETÓW BLOCK PARTY + PREORDER

 • 15. Widnokrąg ft. DJ Ben
 • 16. Ziemia Obiecana ft. Kukon, PIH & The Returners (PIH remix)
 • 17. Żar (PRO8L3M Remix)