Carla Fernandes, Foothills i inni w New Music Friday w Radiu ESKA 5.06.2020

2020-06-05 13:21 RW
Carla Fernandes, Foothills i inni w New Music Friday w Radiu ESKA!
Autor: single cover art Carla Fernandes, Foothills i inni w New Music Friday w Radiu ESKA!

New Music Friday 5 czerwca 2020, to między innymi dwie światowo brzmiące propozycje, pod którymi podpisują się polscy artyści. Mowa o zespole Foothills, który podbił rynek swoim hitem For Good, a także Carli Fernandes, która oczarowała widzów dziecięcej odsłony programu The Voice. Kto jeszcze premierowo w Radiu ESKA? Lista do sprawdzenia na ESKA.pl!

Koniec maja był bardzo obfity, jeśli chodzi o premiery. Zagraliśmy wam między innymi Dance with Me od Diplo, czyli członka zespołu Major Lazer, Sour Candy od Lady Gagi i Blackpink, a także Tak jak chcę, czyli najnowszy numer Michała Szczygła. Pierwszy tydzień czerwca jest nieco inny, jeśli chodzi o premiery muzyczne. Większość amerykańskich wytwórni wstrzymało wydawnictwo nowych numerów, a wszystko za sprawą zamieszek, jakie mają miejsce w Stanach Zjednoczonych i głośnej akcji Blackout Tuesday. W Radiu ESKA nie zwalniamy tempa, jeśli chodzi o nowości muzyczne i dbamy o to byście pozwali najnowsze a jednocześnie najciekawsze premiery. Gramy je od samego rana w ramach New Music Friday!

Michał Szczygieł z premierowym wykonaniem Tak jak chcę! Występ w Domowym Graniu na ESKA.pl!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

New Music Friday w Radiu ESKA - premiery 5.06.2020

5 czerwca 2020 po raz pierwszy w Radiu ESKA wybrzmi utwór, pod którym podpisuje się Carla Fernandes. 17-latka po bardzo dobrze przyjętym przez internautów debiutanckim singlu Jungle, powraca ze swoim nowym, anglojęzycznym utworem Casual. To letnia, spokojna piosenka z zaskakującym, energetycznym refrenem i bardzo chilloutowym vibem. Casual, podobnie jak Jungle, jest utrzymana w stylu nowoczesnego popu z elementami latino i r&b, w którym ta polska wokalista o hiszpańskich korzeniach czuje się najlepiej.

Z nowym kawałkiem wracają również autorzy hitu For Good. Mowa o polskim projekcie Foothills, za który odpowiada Kamil Relikowski i Kamil Pankowski. Chłopaki, którzy tworzą także jako Diviners opowiedzieli ESKA.pl o swoim singlu:

Pierwszy pomysł na singiel Chocolat powstał w 2018 roku. Był to prosty zarys, który bazował na zupełnie innej linii melodycznej i dźwiękach, niż te użyte w finalnym projekcie. Pomysł z czasem dopracowywaliśmy i dograliśmy do niego skrzypce. Utwór zaczął brzmieć naprawdę obiecująco. Wpadliśmy na pomysł, że tekst w języku francuskim może pasować do charakteru tego utworu. Na początku tego roku otrzymaliśmy vocal, który nas w pełni usatysfakcjonował. Dostaliśmy go od Laurell Barker z Kanady. Bardzo chwytliwa linia melodyczna wokalu i prosty tekst, który miesza język angielski z francuskim. Mamy nadzieję, że Chocolat osłodzi nadchodzące lato jak największej liczbie słuchaczy!

Foothills zdradzili nam, że niebawem pojawi się teledysk do utworu Chocolat. Zdjęcia zrealizowali w okolicach Beskidów Śląskich:

Będzie to klip pokazujący magię i dziką naturę tych okolic. Piękne krajobrazy, lasy, przestrzeń oraz dziewczyna, której z przyczyn losowych zepsuło się auto i musi zaufać swojej intuicji. Na szczęście ma ze sobą instrument, którego brzmienie na pewno doda jej otuchy i wiary w siebie.

- opowiedzieli nam chłopaki z zespołu Foothills.

New Music Friday w Radiu ESKA - lista

Najnowsze