Powrót do szkół klas 1-3 - kiedy i jak będzie wyglądać? [DATA, ZASADY]

2021-04-21 16:05
Szkoła w Ostrowążu
Autor: Dominik Rutkowski / Radio Eska Szkoła w Ostrowążu

Powrót do szkół klas 1-3 to coś, na co czekali zarówno uczniowie, jak i rodzice. W środę 21.04.2021 przedstawiono nowe zmiany w szkolnictwie. Wiadomo już, że dzieci wrócą do placówek. Jaka jest data powrotu do szkół oraz jak będą wyglądały zasady? Wszystko wyjaśniono na konferencji prasowej.

Powrót do szkół klas 1-3 już wkrótce. W środę 24.04.2021 odbyła się specjalna konferencja prasowa, na której minister edukacji Przemysław Czarnek przekazał informacje na temat kolejnych zmian w szkolnictwie wynikających z pandemii koronawirusa. Ostatnio wszyscy uczniowie musieli uczyć się w formie zdalnej. Teraz to się zmieni. Poinformowano, że w najmłodszych klasach szkoły podstawowej wprowadzone zostanie nauczanie hybrydowe. Pojawiła się także data pierwszego wyjścia do szkół po przerwie. Stanie się to w poniedziałek 26.04.2021. Niestety, nie wszyscy uczniowie mogą na to liczyć. Nauczanie hybrydowe zostanie wprowadzone jedynie w 11 województwach. W których regionach Polski dzieci będą mogli wrócić do ławek?

UCZNIOWIE KLAS 1-3 WRÓCILI DO SZKOŁY

Powrót do szkół klas 1-3. Które województwa?

Od 26.04.2021 nauczanie hybrydowe zostanie wprowadzone w następujących województwach: małopolskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, świętokrzyskie, lubuskie, pomorskie, lubelskie, warmińsko-mazurskie, podkarpackie, podlaskie.

Sonda
Czy nauczanie hybrydowe to dobre rozwiązanie?

Nauczanie hybyrdowe - co to znaczy, na czym polega

Nauczanie hybrydowe to nic innego, jak połączenie nauczania stacjonarnego z nauczaniem zdalnym. Oznacza to, że część zajęć odbędzie się w szkole, a na inne trzeba będzie uczęszczać tak jak do tej pory, czyli w formie online. To nie jest pierwszy raz, kiedy polscy uczniowie zmierzą się z taką formą nauczania. Była już stosowana w czasie pandemii koronawirusa. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze