Szkoła w Ostrowążu

i

Autor: Dominik Rutkowski / Radio Eska Szkoła w Ostrowążu

Powrót do szkół klas 1-3 - kiedy i jak będzie wyglądać? [DATA, ZASADY]

2021-04-21 16:05

Powrót do szkół klas 1-3 to coś, na co czekali zarówno uczniowie, jak i rodzice. W środę 21.04.2021 przedstawiono nowe zmiany w szkolnictwie. Wiadomo już, że dzieci wrócą do placówek. Jaka jest data powrotu do szkół oraz jak będą wyglądały zasady? Wszystko wyjaśniono na konferencji prasowej.

Powrót do szkół klas 1-3 już wkrótce. W środę 24.04.2021 odbyła się specjalna konferencja prasowa, na której minister edukacji Przemysław Czarnek przekazał informacje na temat kolejnych zmian w szkolnictwie wynikających z pandemii koronawirusa. Ostatnio wszyscy uczniowie musieli uczyć się w formie zdalnej. Teraz to się zmieni. Poinformowano, że w najmłodszych klasach szkoły podstawowej wprowadzone zostanie nauczanie hybrydowe. Pojawiła się także data pierwszego wyjścia do szkół po przerwie. Stanie się to w poniedziałek 26.04.2021. Niestety, nie wszyscy uczniowie mogą na to liczyć. Nauczanie hybrydowe zostanie wprowadzone jedynie w 11 województwach. W których regionach Polski dzieci będą mogli wrócić do ławek?

UCZNIOWIE KLAS 1-3 WRÓCILI DO SZKOŁY

Powrót do szkół klas 1-3. Które województwa?

Od 26.04.2021 nauczanie hybrydowe zostanie wprowadzone w następujących województwach: małopolskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, świętokrzyskie, lubuskie, pomorskie, lubelskie, warmińsko-mazurskie, podkarpackie, podlaskie.

Sonda
Czy nauczanie hybrydowe to dobre rozwiązanie?

Nauczanie hybyrdowe - co to znaczy, na czym polega

Nauczanie hybrydowe to nic innego, jak połączenie nauczania stacjonarnego z nauczaniem zdalnym. Oznacza to, że część zajęć odbędzie się w szkole, a na inne trzeba będzie uczęszczać tak jak do tej pory, czyli w formie online. To nie jest pierwszy raz, kiedy polscy uczniowie zmierzą się z taką formą nauczania. Była już stosowana w czasie pandemii koronawirusa.