Eurowizja 2022 - oficjalne logo

i

Autor: EBU Eurowizja 2022

Polska na Eurowizji 2022 - kiedy i o której wystąpi Ochman? Gdzie oglądać?

2022-05-07 10:51

Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami, a to konkurs budzący emocje Polaków, jak żaden inny. Już w maju kandydaci staną na scenie w Turynie, by zawalczyć o tytuł najlepszego wokalisty, Polskę reprezentuje Krystian Ochman z piosenką "River". Kiedy i o której będzie można kibicować Ochmanowi? Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z występu? Wszystko wyjaśnimy w artykule niżej.

Eurowizja 2022 będzie miała miejsce we Włoszech a dokładnie w Turynie. Gospodarzem kolejnej edycji konkursu jest zawsze kraj zwycięzcy z poprzedniego roku, a chyba wszyscy pamiętają wielki sukces Maneskin. Już w maju kolejni żądni wygranej muzycy staną na eurowizyjnej scenie. Polskę reprezentować będzie Krystian Ochman, który już wcześniej zachwycił Polaków swoim głosem w programie The Voice of Poland, który przecież wygrał. Czy uda mu się zdobyć serca widzów z innych krajów i eurowizyjnego jury? Przekonamy się o tym już niebawem.

Gorąca 20 radia ESKA - notowanie 22.04.2022

Eurowizja 2022 kiedy oglądać?

Krystian Ochman na scenie w Turynie stanie 12 maja. Konkurs rozpocznie się o godzinie 21, ale nasz reprezentant będzie musiał na swoją kolej chwilę poczekać. Z szacunków wynika, że mając numer 14 wystąpi około godziny 22. Jeśli wszystko pójdzie dobrze po drugim półfinale Ochmana będzie czekać finał, a ten odbędzie się 14 maja. Transmisja również rozpocznie się o 21, jednak kolejność finałowych występów poznamy dopiero dzień wcześniej.

Eurowizja 2022. Gdzie oglądać?

Jak co roku Eurowizję będzie można oglądać w telewizji i tradycyjnie konkurs transmitować będzie TVP1. Dla tych, którzy z jakichś powodów nie będą mogli włączyć odbiorników mamy dobrą wiadomość - wszystko będzie można obejrzeć też na oficjalnym kanale Eurowizji na YouTube.

Sonda
Krystian Ochman na Eurowizji - to dobry wybór?