Pogoda w Polsce 2023 - grozi nam gorętsze lato niż zwykle! Eksperci wskazali powód

2023-01-14 9:16
Pogoda w Polsce 2023 - gorące lato grozi jeszcze bardziej!
Autor: Marek BAZAK/East News Pogoda w Polsce 2023 - gorące lato grozi jeszcze bardziej!

Jakie będzie lato 2023? Pogoda w Polsce od dłuższego czasu potrafi zaskakiwać nawet najlepszych ekspertów pogodowych. Coraz częściej mamy do czynienia z nietypowymi dla naszego regionu zjawiskami atmosferycznymi. Groźniejsze burze, większa średnica kulek gradu, czy chociażby wysokie temperatury zimą - to wszystko może budzić obawy, że z przyrodą dzieje się coś dziwnego. Najnowsze prognozy pogody na lato 2023 wyraźnie wskazują, że przed nami piekielne upały i być może rekordowe odczyty na termometrach!

Spis treści

  1. Pogoda w Polsce 2023 - bardzo gorące lato

Pogoda w Polsce 2023 - bardzo gorące lato grozi jeszcze bardziej! Już teraz warto mieć to na uwadze i przygotować zapasy wody dla roślin. Choć po słabej zimie, czyli małej ilości śniegu mogą być problemy z występowaniem tego naturalnego surowca odnawialnego. Ostatnio dokładnie opisaliśmy to, jakie będzie lato 2023 i wiele osób nie kryło zaskoczenia. Pojawiły się również opinie, że długoterminowa prognoza na lato 2023 nie ma sensu, bo aura ciągle się zmienia. Tymczasem meteorolodzy z całego świata nieustannie nie mają wątpliwości, że ciepłe powietrze napłynie do Europy bardzo szybko i mogą paść rekordy temperatur. Są przekonani, iż to zjawisko pogodowe El Nino zapowiada bardzo gorące lato 2023. Ostrzegają z przekonaniem, że rok ten przyniesie bezprecedensowe upały. Dotyczy to zarówno Europy, jak i chociażby Azji, gdzie temperatury mają oscylować w granicach 50 stopni Celsjusza. Ostrzeżenia płyną również, jeśli chodzi o Afrykę Południową, w której spodziewane są ekstremalne susze i ostre upały.

Zima 2023 - czy będzie jeszcze śnieg? TAKIEJ prognozy nikt się nie spodziewa!

Przepychanka o hit "Miss You" [Robin Schulz vs Southstar] | ESKA XD - Ale to już było! #65

Pogoda w Polsce 2023 - bardzo gorące lato

Lato w Polsce 2023 ma być bardzo gorące i eksperci, co do tego nie mają wątpliwości. 2023 ma być cieplejszy niż 2022 rok, który już był jednym z najgorętszych od czasu rozpoczęcia pomiarów w 1850 roku. Światowa Organizacja Pogodowa podała, że faza El Nino na 25 procent rozpocznie się lato, a samo prawdopodobieństwo przekroczenia poprzedniego rekordu najcieplejszego roku do 2026 wynosi 93 procent.

Nowości Muzyczne 2023 - NOWE HITY, PREMIERY, PŁYTY, ZAPOWIEDZI [POLSKIE I ZAGRANICZNE]

Klimatolodzy z Columbia University podali, iż silne i umiarkowane zjawiska El Nino przyczyniają się do ocieplenia i wzrostu średniej globalnej temperatury powierzchni. Pomimo, iż najsilniejsze skutki El Niño są odczuwalne na równikowym Pacyfiku, mogą one wpływać na pogodę na całym świecie, podano w komunikacie. Napisano również, że El Nino wpływa na systemy wysokiego i niskiego ciśnienia, wiatry oraz opady. Cieplejsza woda oceaniczna uwalnia nadmiar ciepła do atmosfery, a w związku z tym globalne temperatury rosną.

Sonda
Jakie powinno być lato 2023?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze