Pogoda na ferie zimowe 2022 - czy będzie to biała przerwa od szkoły? Czy spadnie śnieg?

2022-01-15 8:54
ferie
Autor: Marek M Berezowski/REPORTER/EastNews

Ferie zimowe to długo wyczekiwany czas przez wszystkich uczniów. To idealna okazja do dwutygodniowego odpoczynku od szkoły, porannego wstawania i odrabiania lekcji. Czy tegoroczne ferie zimowe będą białe i mroźne? Czy spadnie śnieg? Sprawdźcie prognozę pogody na ferie zimowe 2022.

Ferie zimowe 2022 - jaka będzie pogoda? Ta kwestia zastanawia nie tylko uczniów, którzy niebawem będą odpoczywać od szkoły, ale także ich rodziców. Obok wakacji, to właśnie ferie zimowe są zdecydowanie najdłuższym wolnym od szkoły w trakcie trwającego roku szkolnego. To aż dwa tygodnie całkowitej laby, która jest dla wielu uczniów długo wyczekiwaną chwilą. W zeszłym roku ze względu na pandemię, zimowa przerwa od szkoły została ustalona w jednym terminie dla wszystkich polskich województw. Natomiast w tym roku, Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecydowało wrócić do rozwiązania, które było stosowane przed wybuchem epidemii, czyli do rozłożenia ferii zimowych na cztery terminy.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Ferie zimowe 2022 - TERMINY

Przypomnijmy, że ferie zimowe w 2022 roku odbywają się w czterech terminach. Poniżej znajdziecie harmonogram dla wszystkich województw.

  • 17 - 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r.

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

  • 14 – 27 lutego 2022 r. 

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Ferie zimowe 2022 - POGODA

Jaka będzie pogoda podczas tegorocznych ferii zimowych? Z prognozy pogody wynika, że pod koniec stycznia wciąż będzie odczuwalny przymrozek. Miejscami możliwy będzie także słaby mróz do -5 lub -6 stopni Celsjusza. Podczas trwania pierwszego turnusu ferii zimowych, które będą miały województwa kujawsko-pomorskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie i świętokrzyskie prognozowany jest śnieg w całej Polsce. Jeśli prognoza pogody się sprawdzi będzie to idealny wypad na sanki lub na lepienie bałwana.

Według serwisu FaniPogody pogoda w kolejnym miesiącu czyli w lutym będzie zmienna. Niewykluczone jest nawet, że momentami napłynie do naszego kraju ciepłe powietrze, które zwiastować może nawet dwucyfrowe temperatury na plusie! Niestety wraz z dodatnimi temperaturami możliwe są opady deszczu, a nawet burze. Ponowne opady śniegu wraz z lekkim mrozem według synoptyków mogą pojawić się w okolicach Walentynek, czyli 14 lutego. Właśnie tego dnia swoją zimową przerwę zaczynać będą województwa: śląskie, łódzkie, podkarpackie i pomorskie. Pamiętajmy jednak, że każda długoterminowa prognoza pogody może się zmienić. Natura czasami potrafi sprawić nam niespodzianki.

Sonda
Masz już jakieś plany na ferie zimowe 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze