Plagiat na Eurowizji?! Ta piosenka brzmi niemalże identycznie, co ten HIT!

2022-05-11 10:25
Reprezentantka Chorwacji na Eurowizji
Autor: YouTube/Eurovision Song Contest

Za nami pierwszy półfinał Eurowizji 2022. Wśród artystów, którym nie udało się awansować do wielkiego finału, znalazła się reprezentująca Chorwację Mia Dimšić. Mimo braku uzyskania odpowiedniej liczby punktów wokalistka zwróciła na siebie uwagę europejskich fanów. Wszystko za sprawą uradzającego podobieństwa jej utworu do hitu Taylor Swift.

Eurowizja 2022 rozpoczęła się na dobre. We wtorek 10 maja widzowie z całego świata obejrzeli pierwszy półfinał, w którym o awans do zaplanowanego na 14 maja finału imprezy walczyło 17 wykonawców z całej Europy. Jedną z gwiazd pierwszego półfinału była reprezentująca Chorwację podróżniczka Mia Dimšić. Wokalistka zaprezentowała się na eurowizyjnej scenie jako jedenasta. Już pierwsze sekundy jej występu sprawiły, że spora część widzów poczuła coś w rodzaju deja vu. Wszystko przez uderzające podobieństwo jej piosenki Guilty Pleasure do hitu Taylor Swift z 2020 roku. Mowa o utworze Willow, który promował wydany w grudniu tegoż roku album evermore. Za sprawą występu Chorwatki hasło Taylor Swift momentalnie stało się trendem na Twitterze. Słuchając piosenki, ciężko nie odnieść wrażenie, że jej producenci mocno inspirowali się twórczością uznanej Amerykanki.

Występ Ochmana i Kalush Orchestra na kanale Eurowizji. Reakcje mówią same za siebie!

Sonda
Eurowizja 2022. Podobał Ci się pierwszy półfinał?

Plagiat na Eurowizji 2022?

Chociaż piosenka Willow cieszyła się sporym uznaniem, nie odniosła takiego sukcesu jak inne hity Taylor Swift. W związku z tym nie wszyscy mogli zauważyć, że utwór Guilty Pleasure brzmi niemalże identycznie! Ci, którzy sympatyzują z Taylor, od razu wychwycili łączące te kawałki podobieństwa. Posłuchajcie sami! Myślicie, że brak awansu dla Chorwacji mógł mieć związek z tym faktem? Co ciekawe, niektórzy internauci zwrócili jeszcze uwagę na wizualne podobieństwo Mii do Dua Lipy.

Krystian Ochman chwilę przed występem! Opowiada nam o kulisach Eurowizji! [TYLKO U NAS]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze