Tulipany

i

Autor: pixabay.com

Pierwszy dzień wiosny 2022 - kiedy wypada astronomiczna i kalendarzowa wiosna?

2022-03-06 19:50

Za nami kilka zimowych miesięcy, podczas których nie brakowało dużych opadów śniegu, minusowej temperatury oraz mroźnej aury. Większość z nas więcej czasu spędzała w domowym zaciszu, pijąc ciepłą herbatę oraz oglądając ulubione filmy pod kocem, niż na długich spacerach. Każdy z niecierpliwością czeka już na wiosnę, która niesie ze sobą więcej słońca, wyższą temperaturę oraz rodzącą się przyrodę. Kiedy wypada astronomiczny, a kiedy kalendarzowy pierwszy dzień wiosny?

Pierwszy dzień wiosny to zdecydowanie jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w całym roku. To właśnie wtedy przyroda budzi się do życia po zimowym śnie, a my mamy znacznie więcej energii do działania. Chętniej wychodzimy na spacery, ponieważ aura bardziej sprzyja atrakcjom na powietrzu. Wielu z nas najpewniej wykorzysta wiosnę na uporządkowanie i zaplanowanie ogrodu oraz na posprzątanie garażu czy też podwórka. Kiedy przywitamy wyczekiwaną od dawna wiosnę? 

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy pierwszy dzień wiosny 2022? Kiedy zaczyna się wiosna w Polsce?

Top 10 komedii romantycznych. Te filmy o miłości musisz obejrzeć

Pierwszy dzień wiosny 2022 - kiedy?

Kalendarzowa wiosna najczęściej przychodzi nieco później, niż astronomiczna. Według kalendarza, w tym roku wiosna rozpocznie się 21 marca i potrwa aż do 21 czerwca. Z kolei astronomiczną wiosnę wyznacza wędrówka słońca po ekliptyce i przychodzi w dniu równonocy wiosennej, czyli wtedy, gdy dzień zrównuje się długością z nocą. W tym roku pierwszy dzień astronomicznej wiosny przypada na niedzielę, 20 marca. Od tego dnia dzień będzie stawać się coraz dłuższy.

Sonda
Czy czekasz na wiosnę i ciepłe dni 2022?