Pierwszy Dzień Lata 2015 - kiedy będzie? Data i piosenka Endless Summer już na ESKA.pl! [VIDEO]

2015-06-21 12:51

Pierwszy Dzień Lata 2015 - kiedy zaczyna się lato? Czy pierwszy dzień lata to to samo, co przesilenie letnie i najdłuższy dzień w roku? Data pierwszego dnia lata 2015 i odpowiedzi na wszystkie pytania oraz piosenka o niekończącym się lecie - już na ESKA.pl!

Pierwszy Dzień Lata 2015 - kiedy zaczyna się kalendarzowe, a kiedy astronomiczne lato? Astronomiczne lato tradycyjnie rozpoczyna się wraz z momentem przesilenia letniego - czyli dokładnie wtedy, kiedy obchodzimy najdłuższy dzień (więc i przy okazji najkrótszą noc) w roku. Wypada to zawsze na przełomie 21 i 22 czerwca - chyba, że akurat mamy rok przestępny. Wtedy przesilenie przypada na przełom 20 i 21 czerwca.
Datę kalendarzowego pierwszego dnia lata zapamiętać znacznie łatwiej - zawsze rozpoczyna się ono 22 czerwca. Z rozpoczęciem lata tradycyjnie wiążą się obchody Nocy Kupały, znanej niekiedy także jako Sobótka - w dzisiejszych czasach obchodzonej głównie podczas imprez z ogniskami i puszczaniem wianków na wodzie. 


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze