Pierwsze zdjęcie czarnej dziury - MEMY i ŚMIESZNE OBRAZKI

2019-04-11 10:44 RW
Pierwsze zdjęcie czarnej dziury - najlepsze MEMY i najśmieszniejsze obrazki
Autor: demotywatory.pl

Astronomowie z zespołu badawczego Event Horizon opublikowali pierwsze w historii zdjęcie czarnej dziury. Internauci momentalnie wzięli sprawy w swoje ręce i zaczęli tworzyć zabawne memy związane z tym ogromnym wydarzeniem. Zobaczcie najśmieszniejsze obrazki w galerii na ESKA.pl!

Pierwsze zdjęcie czarnej dziury zachwyciło nawet osoby, które nie interesują się astronomią. Wyjątkowe odkrycie zaprezentowano podczas sześciu konferencji prasowych w: Brukseli, Santiago, Tajpej, Waszyngtonie, Tokio i Szanghaju. Na fotografii widzimy czarną dziurę, która znajduje się 55 milionów lat świetlnych od Ziemi - w galaktyce Messier 87. Jej masa jest o 6,5 miliarda razy większa od masy Słońca. 

Zobacz: Czarna dziura - pierwsze zdjęcie w historii opublikowane! Jak wygląda?

Pierwsze zdjęcie czarnej dziury - memy

Pierwsze zdjęcie czarnej dziury zostało wykonane za pomocą teleskopu astronomicznego Event Horizon Telescope - powstały w wyniku połączenia ośmiu radioteleskopów rozmieszczonych na czterech kontynentach. Ciekawostką jest to, że przy całym przedsięwzięciu pracowało ponad 200 naukowców z całego świata, w tym dwoje z Polski. Mowa o prof. Monice Mościbrodzkiej z Radboud University w Nijmegen w Holandii oraz dr Maćkowi Wielgusowi z Blac Hole Initiative na Harvard University w USA. 

Czarna dziura - czym jest? Szybkie objaśnienie największej zagadki wszechświata

Internauci momentalnie zareagowali na odkrycie Astronomów. Zobaczcie najciekawsze w poniższej galerii:

Najnowsze