Ostra fala UPAŁÓW pod koniec maja i w czerwcu 2021! Ekstremalna pogoda Polsce [PROGNOZA]

Ostra fala UPAŁÓW pod koniec maja 2021! Ekstremalne temperatury w Polsce [PROGNOZA]
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Ostra fala UPAŁÓW pod koniec maja 2021! Ekstremalne temperatury w Polsce [PROGNOZA]

Ekstremalne upały w Europie 2021 zaskoczą wiele osób. 35 stopni Celsjusza - tyle nawet zobaczą mieszkańcy Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Meteorolodzy mają jednak obawy, że podczas upalnych dni zabraknie opadów deszczu, które mogą wpłynąć negatywnie na rolnictwo.. Jaka pogoda będzie w Polsce? Ile stopni na termometrach? Przekonajcie się sprawdzając długoterminową prognozę pogody już teraz.

Spis treści

  1. Fala upałów maj 2021 - jak będzie w Polsce?
  2. Fala upałów w Europie 2021 - jaka pogoda?
  3. Upały maj 2021 - gdzie, temperatura

Ostra fala upałów pod koniec maja 2021 będzie dla jednych zbawieniem, a dla drugich udręką. Jedni czekają na duże upały, a drudzy wolą jednak, gdy temperatura nie przekracza 25 stopni Celsjusza. Długoterminowa prognoza pogody na maj i czerwiec 2021 wyraźnie pokazuje, że trzeba się przygotować na wysokie odczyty na termometrach, jakich bardzo dawno nie było. Zespół meteorologów z AccuWeather ostrzega, że upał w Europie tego lata, a przy tym wszystkim brak opadów deszczu, może powodować znaczne problemy w rolnictwie. Eksperci nie mają wątpliwości, że nawet rośliny, które dobrze znoszą suszę mogą nie być odpowiednio odporne. 

Te polskie hity kończą 10 lat. Każdy je zna!

Fala upałów maj 2021 - jak będzie w Polsce?

1 czerwca 2021 oficjalnie rozpoczyna się meteorologiczne lato, ale oczywiście przesilenie letnie, które zapoczątkuje astronomiczne lato nastąpi dopiero 20 czerwca. Ocieplenia klimatu można spodziewać się jednak już od 28 maja 2021. Prognozy AccuWeather nie pozostawiają złudzeń, że tegoroczny start lata będzie bardzo gorący. Upał w pierwszej kolejności pojawi się w Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech. Tam na początku od 21 do 26 stopni Celsjusza, ale już w czerwcu od 26 do 34 stopni Celsjusza. Sztorm ciepła przesuwać się będzie powoli do Europy Środkowej. Wysokie temperatury spodziewane są w południowej Wielkiej Brytanii, północnej Francji, Belgii, w Niemczech, w krajach bałkańskich, na Ukrainie i w Polsce.

Fala upałów w Europie 2021 - jaka pogoda?

Fala upałów w Europie 2021 rozpocznie się z końcem maja. Rdzeń ciepła w tym roku zlokalizowany będzie w Portugalii, Hiszpanii, południowej Francji i dużej części Włoch, a wszystko dlatego, że  ciepło z północnej Afryki rozprzestrzeni się na północ do południowej Europy. Temperatury w południowo-zachodniej i południowo-środkowej części Starego Kontynentu, jak czytamy w prognozie długoterminowej AccuWeather, nie będą przekraczać norm. W czerwcu w najcieplejszym momencie będzie 21-26 C oraz 26-34 C w lipcu. W sierpniu temperatury znów zaczyną spadać. Najzimniej będzie w północnej części Wielkiej Brytanii, w Norwegii i Szwecji. Tam spodziewane są częste opady deszczu.

Upały maj 2021 - gdzie, temperatura

Upały w maju i czerwcu 2021 w Polsce ucieszą wszystkich, którzy zaplanowali urlop i będą cieszyć się luzowaniem obostrzeń. Pod koniec maja 2021 pojawią się upały, które utrzymają się na pewno do końca czerwca. Deszcz nie pokrzyżuje nikomu planów. Fala upałów w Polsce 2021 to temperatury od 24-29 stopni Celsjusza. Taki stan spodziewany jest głównie w południowej części kraju. W centrum Polski zapowiadane są mniejsze upały. W Warszawie od 21-25 stopni Celsjusza. Tyle samo na termometrach zaobserwują mieszkańcy Pomorza i północnej części kraju. Meteorolodzy z AccuWeather uważają, że oprócz upałów może to być trzecie z rzędu lato z opadami poniżej normy.

Najnowsze