Perseidy - deszcz spadających gwiazd jeszcze w lipcu! Kiedy przypada maksimum roju?

2020-07-14 15:30 MK
Perseidy
Autor: Tomasz Kawka/East News

Na tę informację czekało wiele osób! Choć przede wszystkim sierpień jest kojarzony z nocą spadających gwiazd, to już w lipcu będzie można zaobserwować na niebie Perseidy. Od kiedy można wypatrywać meteorytów na niebie? Kiedy przypada maksimum tego roju? Sprawdźcie najważniejsze informacje już teraz, byście nie przegapili tego wyjątkowego zjawiska! Szczegóły na ESKA.pl.

Deszcz spadających gwiazd jeszcze w lipcu! Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich tych, którzy z utęsknieniem wyczekują wszelkich zjawisk astronomicznych na niebie. Perseidy to zdecydowanie najpopularniejszy spośród rojów meteorów. Co roku, miliony osób z całego świata patrzą w niebo, by dostrzec je na niebie i pomyśleć życzenie. Główną cechą Perseidów jest to, że jako rój występują regularnie. Ich maksimum przypada co prawda w sierpniu, jednak są one widoczne już w lipcu!

Miłośnicy zjawisk astronomicznych nie mieli na co narzekać w 2020 roku. W ostatnich miesiącach, na niebie można było zaobserwować miedzy innymi Czerwcowe Bootydy czy kometę NEOWISE, która do tej pory jest możliwa do wychwycenia. Perseidy to kolejne ze zjawisk, które da się zaobserwować w najbliższym czasie. Deszcz Perseidów będzie aktywny od 17 lipca 2020 roku. Na maksimum roju trzeba będzie jednak trochę zaczekać. Ile dokładnie?

Koncerty przełożone na 2021 rok

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Perseidy 2020 - kiedy oglądać?

Rój meteorów jest aktywny w dniach 17 lipca - 24 sierpnia. Oznacza to, że pierwsze spadające gwiazdy będzie można zaobserwować przy sprzyjających warunkach już w najbliższy piątek. Jeśli chodzi o Perseidy, to największym zainteresowaniem cieszy się jednak noc spadających gwiazd. Według brytyjskich badaczy, przypadnie ona między 12 a 13 sierpnia 2020 roku.

Najnowsze