Perseidy 2022 - spadające gwiazdy w sierpniu. O której godzinie oglądać?

2022-08-10 12:27
Perseidy
Autor: ROBERT ATANASOVSKI/AFP/East News

Sierpień wielu osobom kojarzy się z nocą spadających gwiazd. W tym roku, tak jak w poprzednich latach, zaobserwujemy wielki astronomiczny spektakl. Sprawdźcie, o której godzinie najlepiej patrzeć w niebo, by nie przegapić maksimum roju Perseidów 2022. Temu zjawisku będzie wyjątkowo towarzyszyć inne, równie ekscytujące.

O której godzinie noc spadający gwiazd? Kiedy Perseidy będą widoczne na niebie? Tych informacji, jako że mamy już prawie połowę sierpnia, poszukuje coraz więcej osób. I choć rój najpopularniejszych meteorów jest aktywny od lipca, to właśnie w jedną z sierpniowych nocy przypada jego maksimum. Wyjątkowy spektakl jest co roku obserwowany przez miliony osób na całym świecie, a organizowane tego dnia spotkania, jak chociażby to organizowane przez Centrum Nauki Kopernik, przyciągają prawdziwe tłumy. W tym roku maksimum roju Perseidów będzie towarzyszyć jeszcze inne, równie interesujące zjawisko, a mianowicie Pełnia Zielonej Kukurydzy. NASA ostrzega, że przez pełnię spadające gwiazdy mogą być słabiej widoczne niż zwykle. Kiedy najlepiej wypatrywać meteorów?

Pełnia Księżyca sierpień 2022 - kiedy jest? To będzie wyjątkowa noc!

Doda pokłóciła się z mamą! To przez nią usunęła sceny z teledysku

Perseidy 2022 - godzina

O której noc spadających gwiazd? Jak zapowiadają meteorolodzy, warunki pogodowe mają być sprzyjające, w związku z czym Perseidy powinny być bez problemu widoczne gołym okiem. Niestety, noc spadających gwiazd pokrywa się z pełnią Księżyca. Naturalny satelita Ziemi może zatem przyćmić swoim blaskiem dokonujące żywota meteory. Maksimum roju Perseidów przypada w nocy z 12 na 13 sierpnia. Widowisko ma wystartować już po 21:30.

Sonda
Noc spadających gwiazd. Będziesz wypatrywać Preseidy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze