Pełnia Wilczego Księżyca 2021 - kiedy obserwować zjawisko?

pełnia księżyca
Autor: pixabay.com

Pełnia Wilczego Księżyca 2021 zbliża się wielkimi krokami! Dowiedz się już teraz, kiedy dokładnie obserwować przepiękne, elektryzujące zjawisko, które potocznie nosi także nazwę Lodowy Księżyc. DATA pierwszej pełni Księżyca w 2021 roku widnieje poniżej!

Pełnia Wilczego Księżyca 2021 - kiedy obserwować zjawisko? Okazuje się, że pierwsza Pełnia Księżyca w nowym roku zbliża się wielkimi krokami. Już pod koniec tego miesiąca będziemy mieli okazję zaobserwować astronomiczne zjawisko, które nosi nazwę Pełnia Wilczego Księżyca, a także Lodowy Księżyc, choć druga nazwa jest zdecydowanie rzadziej używana. Kiedy Pełnia Wilczego Księżyca 2021 i o której godzinie? Odpowiedzi na te pytanie szuka wiele osób, nie tylko ci, którzy pasjonują się astronomicznymi zjawiskami. Okazuje się, że Pełnia Księżyca ma ogromny wpływ na ludzi i ich samopoczucie. Niektórzy mają na przykład w taką noc olbrzymi kłopot ze snem, dlatego też chcą wiedzieć, kiedy zjawisko będzie miało miejsce.

Otóż Pełnia Wilczego Księżyca 2021 wypada w czwartek, 28 stycznia tego roku około godziny 20:18. To właśnie wtedy Księżyc będzie znajdować się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce, dzięki czemu będziemy mogli podziwiać go w pełnej okazałości.

Pełnia Wilczego Księżyca 2021 - kiedy i o której godzinie?

Pełnia Wilczego Księżyca 2021 rozpocznie się już 28 stycznia, w czwartek o godzinie 20:18. Nazwa astronomicznego zjawiska wywodzi się z wycia głodnych, wychudzonych wilków, którym brakowało pożywienia w środku zimy. Poza tą nazwą wyróżnia się jeszcze nazwę Lodowy Księżyc, a także Stary Księżyc.

Najnowsze